Nissan 370Z Nismo v souboji s base jumperem: Kdo vyhraje? – video

Autor: Anina Russová - 2. 10. 2013


Nissan testování svých vozů pojal po svém. Místo „nudných“ testovacích jízd na obyčejném závodním okruhu, vzal Nissan 370Z Nismo a vydal se s ním do švýcarských Alp, konkrétně do průsmyku Susten Pass. Přizval k tomu navíc netradičního parťáka – base jumpera Davida Barlia.

Testování probíhalo tak, že se Nissan 370Z Nismo, který řídil Peter Pyzery, postavil na start společně s Davidem. Jeden v teple vozu, druhý oblečený ve speciální kombinéze v zimě venku. Osobně nechápu, jak z té skály mohl skočit, ale upřímně se mu klaním.

Řidič 370Z k tomu poté dodal, že měl neskutečný strach. Bylo prý velice těžké soustředit se na jízdu úzkými a zatraceně klikatými silničkami a zároveň stále sledovat svého soupeře, který se řítil dolů rychlostí až 210 km/h. Nemyslete si ale, že šlo jen a pouze o zábavu. Údaje, které se podařilo nashromáždit, jsou důležité pro další vývoj!

Podívejte se na zdařilé vdeo, které z tohohle zběsilého závodu vzniklo. Určitě, stejně jako já, budete se zatajeným dechem sledovat ten šílený seskok.

Ve druhém videu se můžete podívat do zákulisí natáčení, kde se blíže představí také doprovodné vozidlo. Tím nemohlo být nic jiného, než Nissan Juke Nismo. :)

-AR-

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru