Vybavíte si ještě, o čem bylo třetí pokračování filmové série Rychle a zběsile? Tenhle díl měl podtitul „Tokijská jízda“ a šlo především o drifty a o to, jak moc si japonci umí užívat svou automobilovou kulturu. Z nějakého důvodu není právě třetí díl moc oblíbený, ale já upřímně nechápu proč. Skvělé záběry, jízda „dveřma napřed“ a fakt pěkný holky. 🙂 Možná to je tím, že hodně lidem chyběl Paul Walker, kterého si davy diváků zamilovaly od prvního dílu. Pokud je mezi vámi některý z milovníků a fanoušků právě třetího dílu, máme pro vás skvělou nabídku.

Bristký prodejce klasických aut Cheshire Classic Cars totiž do prodeje uvolnil jedno z filmových aut! Konkrétně jde o Nissan 350Z z roku 2002, který se objevil v řadě scén. Postaven byl na zakázku přímo pro natáčení filmu, ale veškeré úpravy jsou schválené i pro provoz na pozemních komunikacích. Budoucí majitel tak může být tak rychlý a zběsilý, jak mu jen nervy a zákony dovolí. O převážnou část úprav Nissanu se postarala dobře známá firma Veilside, která dodala kompletní bodykit, ale postarala se i o úpravu motoru, jehož výkon teď dosahuje slušných 430 koní. A to už na nějaké to házení zadkem stačí. O výkonnější spojku a diferenciál se zase postaralo Nismo, takže kvalita je zaručena.

I když to není tak profláknuté auto jako Nissan Skyline GT-R ze čtvrtého dílu, jehož cena letěla až nesmyslně vzhůru do oblak, tak i za tohle zaplatíte hodně peněz. Za originální filmové auto chce dealer 149 995 liber, tedy v přepočtu necelých 6 milionů korun…