Nezabrzděné auto si v Brně udělalo výlet přes rušnou křižovatku. Zastavilo se až o plot

Autor: Anina Russová - Zdroj a foto: Policie ČR -  20. 3. 2023


Situace, ke které došlo před pár dny v Brně možná na první pohled vypadá humorně, takřka jako z grotesky. Stačilo ale málo a mohlo dojít i k vážné dopravní nehodě. Naštěstí se vše obešlo bez větších ztrát na majetku či zdraví.

Vše začalo obyčejným zaparkováním auta u obrubníku v brněnské Provazníkově ulici. Nutno říct, že už v tuto chvíli měla mladá řidička na kontě přestupek, protože zaparkovala na vodorovném dopravním značení. Poté, co řidička auto opustila, stačilo pár sekund k tomu, aby se samo rozjelo směrem vzad.

Přečtěte si také:  Řidička nezabrzdila zaparkované auto a to se samo rozjelo vstříc silnici

„Na přechodu pro chodce neřízené auto minulo skupinku se psem a kočárkem. Bez úhony naštěstí vyváznul i procházející muž, který nejspíš nebezpečnou situaci, pravděpodobně kvůli sledování mobilu, ani nezaznamenal. Diagonální cesta rušnou křižovatkou skončila kupodivu bez karambolu, přičemž auto elegantně zaparkovalo na protějším chodníku,“ popsal krajský policejní tiskový mluvčí Petr Šváb.

Policejní hlídka, která byla přivolána na místo řidičku nejprve našla a překvapenou odvedla k autu. Zároveň si mladá žena vysloužila pokutu. Kromě špatného parkování totiž zapomněla na to, že zákon říká: „Řidič, který se hodlá vzdálit od vozidla tak, že nemůže v případě potřeby okamžitě zasáhnout, musí učinit taková opatření, aby vozidlo nemohlo ohrozit bezpečnost provozu na pozemních komunikacích a nemohla je neoprávněně užít jiná osoba. Je-li vozidlo povinně vybaveno zařízením proti neoprávněnému použití musí je řidič užít. Řidič motorového vozidla nebo jízdní soupravy povinně vybavených zakládacími klíny jich musí užít, je-li třeba zajistit vozidlo nebo soupravu proti pohybu.“

Štítky: , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *