Nevíte, co shánět pod stromeček? LEGO představilo model legendárního Cadillacu z filmu Krotitelé duchů

Autor: Anina Russová - Zdroj a foto: LEGO - 11. 11. 2020


Slavných aut z neméně slavných filmů je celá spousta, ale Cadillac Miller-Meteor z roku 1959 jistě znají i mladší ročníky. Důvod je prostý, právě tohle auto, nutno říct, že ve velmi specifické přestavbě, se představilo v dnes už legendárním filmu Krotitelé duchů. A protože se chystá moderní verze této filmové komedie, rozhodlo se Lego, že chystanou novinku podpoří. A to tím, že nabídlo speciální stavebnici právě onoho Cadillacu a to se všemi detaily a vychytávkami, které ve filmu pomáhaly s likvidací duchů a strašidel.

 

Podoba stavebnice s reálným filmovým autem je fenomenální. LEGO Cadillac má na dílku 47 centimetrů, na výšku 22,5 centimetru a na šířku 16,5 centimetru. Nejzajímavější na něm je ale ta duchařská výbava. Nechybí všechna udělátka, propriety, antény i funkční systém pro odchyt ducha přímo do auta. Většina částí auta i vybavení jsou pohyblivá a auto od Lega dostal také správnou newyorskou registrační značku ECTO-1. Ty detaily jsou opravdu hodně povedené!

Kromě funkční střechy je možné otevírat dveře, točit volantem a tedy i koly, ale také otevírat zavazadelník nebo kapotu. Karoserie auta je pak na oko zrezlá a poničená přesně tak, jak to mělo i auto ve filmu. Koho novinka z Lega právě zaujala tak, jako nás, musí si ale pro její pořízení připravit 5199 Kč a nervy připravit na 2352 dílků.

Stavebnice bude k prodeji přímo na stránkách výrobce LEGO, zatím ale onen prodej ještě nebyl spuštěn. Web hlásí, že se tak stane již brzy. Jistě ještě před letošními Vánocemi.

Štítky: , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru