Tohle video je velmi dojemné. Hlavní roli v něm hraje Bart Hickey, který odmalička miluje auta, nejvíce pak značku Mercedes-Benz. Od útlého věku je opravuje a renovuje. A od narození je slepý.

Už jako malý kluk Bart auta miloval. To zdědil po svém otci, který byl ve městě Alsip z amerického státu Illinois velmi vyhledávaný pro svou šikovnost. Jenomže, když bylo Bartovi 11 let, otec zemřel. I jako malý a slepý kluk chtěl ale Bart pokračovat v jeho šlépějích, tehdy hlavně proto, že chtěl opravit matčino auto.

Jakkoliv se to tehdy zdálo jako šílenost, Bartovi jeho nadšení zůstalo a začal se i přes svůj hendikep zlepšovat. Došlo to tak daleko, že si otevřel vlastní dílnu. Mezitím se oženil a s chotí se jim narodily děti. Mají dceru a syna jménem Brendan. A protože vášeň pro auta se dědí celkem snadno, je i Brendan velkým nadšencem do aut a skvělým mechanikem. Má ale oproti otci výhodu. Vidí, takže může řídit. To jeho otec nikdy nevyzkoušel.

Až do teď. O jeho příběhu se doslechlo americké zastoupení značky Mercedes-Benz a rozhodlo se, že mu splní sen a posadí ho za volant. Domluvil se tedy s jeho dětmi a společně pro něj připravili překvapení. Vzali ho ke Kráterovému jezeru v Oregonu, kde jsou míle a míle vyschlé plochy. Tam mu přistavili Mercedes-AMG GT R. Až do poslední chvíle Bart nevěděl, co ho čeká. Když to zjistil, vyhrkly mu slzy.

To nadšení, které se mu v ten moment zrcadlilo v obličeji, bylo dokonalé. A jeho jízda? Plná emocí a skvělého zvuku toho báječného auta. Dokonce se odvážil atakovat rychlost 200 km/h, což je na slepého chlapíka, který nikdy předtím neřídil, opravdu působivé.

Leave a Reply