Kdo z vás sbírá modely aut, jistě ví, že jde takřka o nemoc. Koupíte jedno a už se vezete. Člověk se ani nenaděje a najedou, má doma hromady modelů a přibývají další a další. Na Dennise Erikssona ale nejspíše nemá nikdo z nás. Za celý svůj život totiž nasbíral neuvěřitelných 30 tisíc různých modelů.

Dennis žil celý život sám ve velkém domě. Neměl rodinu, a tak když před pár dny ve věku 69 let zemřel, odkázal svůj dům místní církvi. Spolu s domem ale odkázal i svou neskutečnou sbírku, o které ale nikdo doposud nevěděl.

Modely prý byly úplně všude, včetně kuchyně a koupelny. Většina z nich byla úhledně poskládána do vitrín a krabic. K tomu všemu si vedl pečlivé záznamy o každém automobilovém kousku, které měl uložené v přehledné kartotéce. Jeho vášeň podle dochovaných záznamů odstartovala, když bylo Dennisovi 9 let, a od té doby si koupil průměrně jeden model každý den svého života. 🙂

V tuto chvíli je ale jasné, že z této sbírky nebude žádná báječná výstava. Církev ji postupně rozprodává a vydělané peníze pak věnuje na opravu a údržbu místních zařízení pro děti a mládež. O prodej se stará aukční dům Everything But The House, který už první část sbírky prodal. Některé kusy našly své majitele za pár desítek dolarů, jiné dokonce za pár stovek.

Ale i vy máte šanci ještě nějaký kus do sbírky koupit. Stačí sledovat web aukčního domu, který postupně bude uveřejňovat další autíčka na prodej.