Čas od času se po internetu šíří debaty o tom, které auto definuje „piráta silnic“. Nejčastěji se zmiňují vozy BMW. I když se můžeme pořád dokola hádat, že přeci nejde o značku auta, ale o řidiče, většinu dikutujících nelze přesvědčit. Jenže jak chcete někoho přesvědčovat, když se vždycky najde blbec, který diskuze vlastně potvrzuje. Na jednoho takového jsme nedávno narazili.

Pod zadkem mu dřímá BMW M5 E60 s naprosto geniálním zvukovým projevem. To zlověstné brumlání bychom mohli poslouchat místo ukolébavky. No, ale když někdo, co má pod kapotou benzínový motor V10 a více než 500 koní na zadní nápravě přemýšlí v lepším případě kolenem, je těžké vůbec něco řešit. Ve videu je vidět, že si dotyčný užívá pozornost lidí na nějakém sraze. To, že ho všichni fotí a točí, mu, předpokládám, dělá moc dobře. Co ale udělá potom, to je prostě na pár facek. V zástupu lidí přišlápne plyn a nejspíš chce stylově rozhodit zadek, ale… Nepovedlo se a své auto neukočíroval. Jen shodou náhod se mu podařilo nějak zastavit a o jednoho z diváků se „jen“ otřel. I tak ale místo toho, aby z auta vystoupil a omluvil se, znovu přišlápl plyn a odjel.

Znovu ale opakuju, není to o BMW ani o Audi ani o jiných značkách, je to o lidech. A komu není z hůry dáno, v apatayce vážně nekoupí.