Neobyčejné příběhy znovu ožijí ve ŠKODA Muzeu

Autor: Tisková zpráva - 22. 9. 2015


ŠKODA Muzeum navazuje podzimním pokračováním na oblíbené tematické přednáškové bloky o historii značky. Od 29. září se v úterní podvečery velký sál muzea ŠKODA AUTO promění v inspirující prostor plný poutavého vyprávění a zajímavých faktů z historie mladoboleslavské automobilky.

Po úspěšném pětidílném jarním přednáškovém pásmu startuje 29. září atraktivní podzimní program, který návštěvníkům opět umožní nahlédnout i do méně známých kapitol historie automobilky ŠKODA. „Přednášky ve ŠKODA Muzeu jsou velmi populární a návštěvníky vyhledávanou akcí. Tematicky střídáme pohledy na zajímavé osobnosti i významné modely z historie automobilky ŠKODA,“ říká Andrea Frydlová, vedoucí ŠKODA Muzea a dodává: „Pět podzimních témat ‘Neobyčejných příběhů’ rozšíří příznivcům značky i všem automobilovým nadšencům obzor, tím spíše, že témata zpracovali a přednesou přední znalci škodovácké historie.“

 • 29. září 2015
  Výjimečná osobnost ASAPu Ing. Josef Zubatý
  Zdatný automobilový konstruktér se zkušenostmi i z USA je duchovním otcem zlomového modelu ŠKODA Popular, díky kterému značka v nelehkém období třicátých let minulého století dostala nový impulz. Více o této jedinečné osobnosti prozradí erudovaný znalec historie výroby automobilů v Mladé Boleslavi Jan Králík.
 • 6. října 2015
  ŠKODA 130 RS – sportovní legenda značky
  Před čtyřiceti lety se na startovní čáru poprvé postavila ŠKODA 130 RS, která navždy přepsala historii nejen tuzemského, ale i světového motorsportu. Tento ikonický závodní automobil představí Michal Velebný, koordinátor restaurátorské dílny ŠKODA Muzea a velký znalec rychlých kol s okřídleným šípem ve znaku.
 • 13. října 2015
  1970: Kombíky z Chile
  Mladoboleslavský konstruktér Bohuslav Čtvrtečka byl v roce 1970 pověřen nelehkým úkolem – měl zajistit montáž vozů ŠKODA Octavia Combi na okraji chilské pouště. Na všechny peripetie spojené s téměř výhradně ruční výrobou zavzpomíná sám hlavní aktér této ojedinělé akce.
 • 20. října 2015
  Historie vývoje a výroby motorů
  Těžko hledat v Mladé Boleslavi kompetentnější osobu, jež by poutavě představila historii vývoje a výroby pohonných jednotek, než kterou je Martin Hrdlička – vedoucí vývoje podvozku a agregátu ŠKODA AUTO, osobnost spojená s automobilkou generačně.
 • 27. října 2015
  Sanitky ŠKODA z 30. – 70. let
  Méně známému tématu sanitních vozů ŠKODA se věnuje automobilový historik a publicista Jan Tuček, jenž představí sanitní úpravy vozů od Superbu až po známý model ŠKODA 1203.

Vstup na přednášky je stejně jako v minulosti zdarma a ve velkém sále ŠKODA Muzea (třída Václava Klementa 294, Mladá Boleslav) s dostatečnou kapacitou začínají ve výše uvedených termínech vždy od 17:30 hodin.

Série přednášek o zajímavých momentech z historie je součástí aktivit k připomenutí 120. výročí založení automobilky ŠKODA. Mladoboleslavská společnost je jednou z nejstarších dodnes vyrábějících automobilek na světě. Kořeny společnosti sahají až do roku 1895 – před 120 lety založili strojní zámečník Václav Laurin a knihkupec Václav Klement v Mladé Boleslavi továrnu na výrobu jízdních kol. Produkci automobilů zahájili v roce 1905, když představili první model Voiturette A. Původní malý podnik se do dnešních dní rozvinul v celosvětově úspěšného velkosériového výrobce se sedmi modelovými řadami a více než 40 modelovými variantami. Více než 17 milionů automobilů, vyrobených od roku 1905, je důkazem síly značky ŠKODA.

Cyklus_Neobycejne_pribehy-Skoda-muzeum

Štítky: , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru