Neobyčejné příběhy ve ŠKODA Muzeu

Autor: Tisková zpráva - 5. 4. 2015


ŠKODA Muzeum připravilo pokračování oblíbených přednášek na zajímavá témata z historie firmy. Jarní série má pět dílů a automobilka ŠKODA si i jejich prostřednictvím připomene 120. výročí svého založení.

„Jarní pásmo přednášek startuje 29. dubna a stejně jako v minulosti čekají na návštěvníky mimořádně zajímavá povídání na témata, která jsou spjata s historií značky, avšak nejsou obecně známá,“ říká Andrea Frydlová, vedoucí ŠKODA Muzea. Právě díky tomuto charakteru přednášky v uplynulých letech získaly velkou oblibu. Letos čeká na návštěvníky pět atraktivních témat:

 • Superb – chlouby značky ŠKODA
  29. dubna 2015
  Základní stavební kámen luxusu a elegance řady Superb byl položen před více než osmdesáti lety, dnes je jeho ztvárněním zcela nová generace. O historii prestižních vozů ŠKODA Superb pohovoří znalec, publicista Jan Tuček.
 • Po stopách Gordon-Bennettova poháru
  6. května 2015
  Motoristický publicista a aktivní motorkář Petr Hošťálek vtáhne návštěvníky do děje při vyprávění o své cestě, která s motocyklem L&K po 110 letech vedla po trase z Prahy do Vídně.
 • Letec Metoděj Vlach
  13. května 2015
  Jeden ze zakladatelů mladoboleslavského Klubu přátel historického létání Vladimír Handlík odhalí dobrodružné počátky letectví na Mladoboleslavsku, na jejichž prahu stál Metoděj Vlach, motorář společnosti Laurin & Klement.
 • Rallye psaná okřídleným šípem
  20. května 2015
  Celoživotní fanoušek automobilových soutěží, zejména Rallye Bohemia, Jaroslav Mansfeld připomene řadu pozoruhodných okamžiků mladoboleslavského motorsportu.
 • Voituretta nebyla první
  27. května 2015
  Až na samý počátek automobilové historie v Mladé Boleslavi vezme posluchače erudovaný znalec Jan Králík, který zmíní nejen první dvoustopé vozidlo značky Laurin & Klement.

Přednášky v moderním sále ŠKODA Muzea na třídě Václava Klementa v Mladé Boleslavi začínají v uvedených termínech vždy v 17:30, vstup je pro veřejnost zdarma.

neobycejne-pribehy-ve-skoda-muzeum

Štítky: , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru