Ačkoliv to u nás vypadá spíše na kombinaci jara a podzimu, jinde ve světě ještě pojem sníh znají a umí si ho náležitě užít. My sice za trochou sněhu čas od času vyrážíme na české hory také, ale naše výlety rozhodně nemají takový náboj, jako sněhové řádění řidiče fantastického Mercedes-Benzu G 63 AMG 6×6.

Tohle brutální monstrum si popravdě nikde jinde než ve sněhových závějích nebo písečných dunách asi představit ani neumíme. Právě na takových místech je svém živlu a teprve naplno ukáže, co v něm vlastně je. A je toho opravdu hodně.

Jen ve zkratce připomeneme, že o pohon se stará dvakrát přeplňovaný osmiválec, který na všech šest kol posílá výkon 544 koní. V případě této parádní šestikolky vsadil Mercedes na portálové nápravy a všechny diferenciály jsou s uzávěrkou. Říkáte si, že s něčem takovým není možné zapadnout. Mýlíte se, ostatně stejně jako my. 🙂

Na instagramu se totiž objevila dvě videa, která zachycují nesnáze řidiče této šestikolky, který tak úplně neodhadl hloubku sněhových závějí. Na pomoc mu tak musela přijet sněžná rolba, která si s autem ale prý nebyla schopná poradit. Podle toho, kdo videa na internet nahrál, se ale autu podařilo nakonec dostat ven bez její pomoci. Nicméně si myslíme, že se u toho s lopatami zapotilo hodně lidí.

Panzer down! & this happened… not even the #SnowCat… #Cortina

A post shared by Greg B. ⚫️? (@gregb.23) on