bugatti-chiron

Německé státní zastupitelství uzavřelo rychlou jízdu Radima Passera. Obviněn nebude

Autor: Anina Russová - Zdroj: Sächsische DE, ČTK - Foto: Bugatti - 15. 8. 2022


Je to už čtyři měsíce, kdy se na internetu objevilo video z jízdy českého podnikatele Radima Passera, který se svým Bugatti Chiron atakoval maximální rychlost auta, tedy 417 km/h. Video sklidilo řadu reakcí, od těch obdivných, až po ty naštvané, protože šlo o velký hazard. Passer si totiž pro tak rychlou jízdu vybral běžný úsek německé dálnice s neomezenou rychlostí. I proto si jeho kousku všimla i tamní policie, které se vůbec nelíbil.

Už na jaře tamní policisté tvrdili, že jeho jízdu mohou klasifikovat jako nebezpečné a nelegální závodění, byť Passer fakticky závodil jen sám se sebou. Věc se dostala až na státní zastupitelství v Naumburgu, které ale v pondělí 15. srpna rozhodlo, že se český podnikatel nedopustil žádného trestného činu. Podle německého magazínu Sächsische státní zastupitelství ale dodalo, že jeho jízda sice byla extrémně neopatrné a sebevražedné, ale nebyl to trestný čin.

Přečtěte si také:  Německé ministerstvo dopravy se ostře pustilo do Radima Passera. Odsoudilo jeho extrémní dálniční jízdu s Bugatti

„Neexistovaly žádné indicie, které by sloužily jako důkaz toho, že by jeho jízda, pokud odhlédneme od té přílišné rychlosti, hrubě porušovala pravidla provozu,“ uvedla v prohlášení kancelář generálního prokurátora. To se ale možná změní. Magazín Sächsische uvedl, že i na základě tohoto případu se začíná stále více mluvit o zavedení rychlostního limitu na německých dálnicích. Velmi rychlá jízda by podle některých německých právníků měla být stále povolena, ale už ne ta extrémní. Takovým přijatelným limitem by prý mohlo být 200 km/h.

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Přejít na začátek