Čas od času se nějakou částí světa prožene závod či spíše cesta příznivců či majitelů super sportovních, drahých nebo prostě jen draze vyhlížejících aut. Určitě si pamatujete na Gumball nebo Diamond race. Všechny tyto cesty jsou si hodně podobné a všechny budí velkou pozornost fanoušků, médií, ale i policie. A ta s účastníky občas moc trpělivosti nemá.

V norském Oslu odstartoval 1. května výlet super aut, kterého se účastní několik Lamborghini, Ferrari, BMW, pár Aston Martinů a také Mercedes-Benzů. Startovní paleta byla opravdu nabitá k prasknutí, ovšem výlet neměl dlouhého trvání. Mimochodem, podle organizátorů měl skončit včera, tedy v neděli 5. května v Praze, kam ovšem velká část startovního pole nedojela. Více než 100 aut na svém území na dlouhou dobu zablokovala německá policie.

Některá auta prostě jen nechtěla pustit z parkoviště, jiná rovnou odtáhla a to do té doby, dokud majitel nezaplatí tučnou pokutu. To se stalo třeba i řidiči svítivě žlutého BMW i8. A hádejte za co? Za to, že měl moc výrazný polep auta, na což se německá policie poslední dobou hodně zaměřuje. Nicméně Magnus, jak se majitel auta jmenuje, nakonec zaplatil a do Prahy se dostal.

 

 
 
 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Příspěvek sdílený Magnus Winther (@wintherslife),

Stejně tak další část startovního pole, ovšem podle informací, které kolují na sociálních sítích, do Prahy dojela jen část původního startovního pole a až k českým hranicím jeli za doprovodu policie.

A s čím tedy, kromě polepů, měla policie problém? Dle německých médií šlo o to, že se na policii obrátila řada vyděšených řidičů s tím, že se po dálnici A20 prohání sporťáky a závodí. A proto policie tvrdě zakročila, zabavovala auta a zbylá doprovázela. Jenomže to má minimálně dva háčky.

 

 
 
 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Příspěvek sdílený Martin Alexander Wangsholm (@martinwangsholm),

To, jestli dotyční závodili, není vůbec prokázáno. Celá tato akce všude hlásá, že nejde o žádný závod, ale o výlet po Evropě. Faktem ale je, a sami zadržení to přiznali, že po dálnici jeli hodně rychle. Někteří prý i 250 km/h. jenomže drtivá část dálnice A20 nemá nijak omezenou rychlost! Je tedy možné, že se kolem několika nezúčastněných pár aut prohnalo vysokou rychlostí, což mohlo vypadat jako závodění a za následek to mělo ten policejní zátah. Jenomže samotná rychlost v Německu zakázána není. Ale, ať jsme spravedliví. Je také možné, že někteří na silnicích opravdu předváděli to, co neměli a pak si postih zaslouží. Ale nechápeme, proč to odnesli takřka všichni, kteří měli na autě samolepku s označením akce, ačkoliv se třeba ani ničím neprovinili.

Přečtěte si také:  Peugeot 208 RALLY 4: nový závoďák pohání 208koňový tříválec

Několik účastníků akce na sociálních sítích německou policii přirovnávala ke gestapu a rozčilovala se, že jim jsou auta zabavována z naprosto nepochopitelných důvodů. Někteří dokonce chtějí věc řešit žalobami. Jsme celkem zvědaví, jakou a jestli vůbec nějakou dohru tohle bude mít. Každopádně si s drahými a výraznými auty v Německu raději dávejte dobrý pozor. Vyčnívat z davu se tam opravdu nevyplácí.