pogea-racing-fiat-abarth-595-hercules (3)

Fiat 500 ve verzi Abarth je legendární malá nákupní taška, která působí, jako kdyby byla na steroidech. Jenomže Fiat v posledních letech tyto ostré hračky jako kdyby vzdal a tak nezbývá nic jiného než si užívat to, co nabízí tuningové společnosti. Jedna takové, konkrétně německá firma Pogea Racing, se rozhodla na „pětistovce Abarth“ vyřádit a pokud můžeme soudit, výsledek se jim rozhodně povedl.

Pojmenování novinky Abarth 595 Hercules perfektně odkazuje na to, jak upravená pětistovka vypadá. Je nasvalená, opravdu jako na steroidech. Ale ne v tom špatném slova smyslu! Auto dostalo pořádně rozšířené blatníky, kapotu s nádechy, zadní nárazník s masivním difusorem a k tomu velké křídlo.

Na první pohled je jasné, že tenhle drobek své jméno opravdu nezapře. A s největší pravděpodobností to bude poznat i na první poslech. Úpravce autu nadělil nový výfukový systém, který se podepsal na vyšším výkonu, ale hlavně na jadrném zvukovém doprovodu. A když už jsme u výkonu, po montáži výfuku a instalaci nových map řídící jednotky je výkon tohoto prcka 220 koní! Z klidu na 100 km/h umí vystartovat za 6,2 sekundy a maximální rychlost se zastaví na 232 km/h. Zmínit ale musíme ještě o 45 milimetrů snížený podvozek a o 18palcových kovaných kolech, které jsou obuté do pneumatik Michelin Pilot Sport 4S.

Přečtěte si také:  Abarth 695 70° Anniversario: Jak vznikal nastavitelný spoiler ad Assetto Variabile?

Kompletní úprava auta, včetně kol a pneumatik, vyjde na 18 810 eur, tedy asi půl milionu korun. Bez auta samozřejmě.