V zimě i v létě, občas potřebujete mít k dispozici víc úložného prostoru, než kolik ho ve skutečnosti máte. Co tedy dělat, když už kufr nestačí? Přidejte si další na střechu.

Není to ani nadsázka. Kdo si myslí, že se střešní boxy využívají jenom na lyže, je úplně vedle. Dnes už totiž nejsou boxy kolikrát ani dost velké, aby pojaly klasické lyže. Je to naopak výhoda. Za menší box neutratíte tolik, když nejezdíte lyžovat, tak vás ani nemusí mrzet, že do něj lyže nedáte, a naopak ho využijete pro jiné příležitosti. Hlavně na výlety nebo dovolené je pak střešní box neocenitelný, protože do něj můžete nacpat veškeré další věci, které už se do zavazadlového prostoru prostě nevešly.

A jaký box koupit?

Značek se prodává nespočet, MontBlanc, Junior, HAKR, Neumann nebo třena Hapro. Na špici se ale přesto drží střešní boxy Thule, které jsou podle výsledků testů kvalitou před ostatními. Thule dokonce nabízí i malé skladné boxy, které se dají sundat a vzít s sebou jako zavazadlo.

Kola patří také na auto

Asi jen málokomu by se taky ještě dnes chtělo kola tlačit do kufru auta, kvůli tomu je třeba i rozmontovávat nebo nepohodlně sklápět sedačky. I na to jsou samozřejmě jednoduchá řešení v podobě nosičů kol na střechu, na tažné zařízení nebo na zadní dveře. Všechny tři varianty se používají, i když střecha bývá možná nejvíce využívaná, protože střešní nosiče má větší počet aut. Nosiče kol na zadní dveře jsou ale kompromisním řešením pro hatchbacky a kombíky, které mají správně tvarovanou zadní část auta. Nemusíte totiž mít ani tažné ani střešní nosič a přesto můžete kola pohodlně přepravovat na autě. Právě takové nosiče také nabízí Thule, ale i například značky Menabo, MontBlanc, Atera nebo Peruzzo.

stresni-box-thule-audi

PR