Hyundai_STARIA_Premium
Hyundai Staria Premium

Hyundai před pár dny ukázal další nový model. Jmenuje se Staria a podle automobilky jde o MPV, i když v přiloženém videu je to spíše klasická dodávka. Zdálo se, že auto se fyzicky ukáže až za nějakou dobu, ale Hyundai Staria už bylo natočeno v garáži. My si ho tak můžeme prohlédnout naživo.

Korejská automobilka říká, že „Hyundai Staria je model koncipovaný pro rodiny i podnikání, poskytne řešení pro mobilitu na nové úrovni“. A to je, vzhledem ke klasické dodávkové karoserii, pochopitelné. Hyundai tak do třídy dodávek po mnoha letech přiveze zcela nový model, aby obměnil ty své stávající, už poměrně staré modely. V České republice si navíc novou dodávku se znakem Hyundai už dnes nekoupíte.

Přečtěte si také:  Hyundai předal evropským zákazníkům první vodíkové nákladní vozy XCIENT Fuel Cell

Hyundai Staria se bude nabízet ve verzích s různým vnitřním uspořádáním od 2 až po 11 sedadel. Díky tomu je tento model vhodný pro rodiny i podnikání. Vrcholná verze Staria Premium (viz úvodní foto) se bude dodávat v konfiguracích se 7, 9 nebo 11 sedadly a od ostatních variant se bude odlišovat exkluzivními stylistickými prvky a vylepšeným interiérem.

Hyundai_STARIA_Premium-interier
Hyundai Staria Premium – interiér

Hyundai Staria přijíždí, podobně jako většina posledních modelů značky v čele s Tucsonem a elektromobilem IONIQ 5, s velmi odvážným designem. Podle automobilky toto MPV vznikalo „zevnitř ven“. V tiskové zprávě se píše:

„U tohoto nového způsobu vytváření designu pro budoucí mobilitu začíná designový proces návrhem interiéru, od něhož se následně odvíjí exteriér. Hyundai tím reaguje na aktuální trend vývoje požadavků zákazníků, kteří kladou stále větší důraz na využití vnitřního prostoru.“

Hyundai_STARIA
Hyundai Staria
Přečtěte si také:  Test Hyundai Tucson 1,6 T-GDi Mild Hybrid 4x4 (2021)

Vnějšímu designu se ostatně věnuje celá jedna kapitola tiskové zprávy. Upozorňuje na zajímavé detaily a popisuje, proč auto vypadá tak, jak vypadá.

„Exteriér modelu Staria se vyznačuje futuristickou, čistou a aerodynamickou siluetou, definovanou ladnými křivkami sahajícími od přídě až k zádi. Inspirací pro jeho návrh byl pohled z vesmíru na světlo, obklopující horizont Země při východu Slunce.

Jednoduchou příď modelu Staria zdobí horizontální světla pro denní svícení spolu s obrysovým světlem, které společně zabírají celou šířku vozidla. Odvážná a široká maska chladiče s jedinečnou mřížkou přispívá k okamžité identifikaci vozu. Jeho sofistikovaný, nejmodernější vzhled je definován také nízko uloženými světlomety po obou stranách masky chladiče.

Hyundai používá u všech částí přídě stejnou barvu karoserie, čímž umocňuje moderní a čistý styl vozidla. Velkoplošná panoramatická boční okna protažená více dolů zlepšují celkový výhled a vytvářejí pocit otevřenosti. Tento pocit prostornosti, inspirovaný tradičním korejským architektonickým stylem hanok, umožňuje cestujícím vnímat propojení mezi vnitřním prostorem a venkovním prostředím.

Záď s přitažlivými vertikálními zadními svítilnami a širokým zadním oknem má jednoduchý a čistý vzhled. Zadní nárazník je umístěn velmi nízko pro snadnou manipulaci se zavazadly nebo nákladem.

Staria Premium se celkově prezentuje nejen luxusním vzhledem, ale také osobitou atmosférou vytvářenou exkluzivními stylistickými prvky. Maska chladiče verze Premium má jedinečnou síťovanou mřížku. Sofistikovaný a luxusní design vozidla umocňují chromované rámečky světlometů LED krychlového tvaru ve spojení s chromovanou povrchovou úpravou v odstínu mosazi, která je kromě loga Hyundai na přídi rovněž na kolech, vnějších zpětných zrcátkách a klikách dveří. Pro tuto variantu exkluzivně navržená 18“ kola zvýrazňují svými stylistickými prvky s motivy diamantu prémiový a moderní vzhled tohoto modelu.

Zadní sdružené svítilny vrcholné verze používají jedinečný design parametrických pixelů značky Hyundai a specifické ozdobné prvky s dokonalou návazností na okolní plochy.“

A jak tohle vypadá naživo? Na to se můžeme podívat ve videu. Jde o hodně zajímavé auto, které se nebude líbit všem. Na první pohled ale zaujme, což je v dnešní době, kdy jsou si všechna auta hodně podobná, opravdu důležité.

Přečtěte si také:  Nový elektromobil od Hyundai funguje i jako elektrocentrála. Třeba k pohonu běhacích pásů pro slavné fotbalisty

Automobilka plánuje oficiální odhalení Hyundai Staria už v průběhu první poloviny roku 2021. Slavnostní představení se, jak je v posledním roce obvyklé, v rámci on-line prezentace. Přesný termín ale dosud není známý.

Upozornění na komentáře
Upozornit na
5 Komentáře
Nejnovější
Nejstarší Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments