Stánek Mercedes-Benz na slavnosti Legendy 2024

Největší stánek na Legendách má Mercedes-Benz. Ukazuje exkluzivní koncepty, modely AMG ale i nejnovější elektromobily

Autor: Pavel Srp - Foto: Pavel Srp - 1. 6. 2024


Letošní motoristická slavnost Legendy se koná o tomto víkendu. Na pražském holešovickém výstavišti je podle pořadatele přes tisíc aut. Návštěvníci si mohou prohlížet klasické vozy a youngtimery, ale také závodní stroje nebo nejnovější modely některých značek. Ten největší stánek tu má Mercedes-Benz, který ukazuje novinky, sportovní modely AMG, ale také exkluzivní koncepty.

Německý výrobce si na letošní Legendy připravil hned několik českých premiér. Na stánku si lze prohlédnout třeba novou generaci třídy G, luxusní elektromobil Mercedes-Maybach EQS SUV, novou generaci kupé Mercedes-AMG GT, sedan Mercedes-AMG E 53 HYBRID 4MATIC+, kupé Mercedes-AMG CLE 53, které zaujme výrazně rozšířenými blatníky, ale také modernizovanou třídu V nebo modernizované elektromobily EQ.

Elektromobily, koncepty i AMG

Na jedné straně stánku stojí koncept Mercedes-Benz Concept CLA Class, který ukazuje, jak bude vypadat budoucnost mercedesů, a vedle něj rekordní elektromobil Mercedes-Benz Vision EQXX, který dokázal na jedno nabití ujet 1202 kilometrů při spotřebě energie nižší než 10 kWh/100 km. Před ním pak stojí právě elektrické modely EQ na platformě EVA2 v čele s novým luxusním elektrickým modelem Mercedes-Maybach EQS SUV.

Naproti pak stojí modely Mercedes-AMG. Kromě nových sériových modelů je tu také Mercedes-Benz CLK 63 AMG Black Series nebo závodní Mercedes-AMG GT3 z roku 2016, který vyhrál závod 24 hodin Nürburgring.

Mezi nimi, v čele celého stánku je pak oranžový koncept Mercedes-Benz Vision One-Eleven, který samotná automobilka označuje jako „Vzpomínka na budoucnost“. Důvod je jasný, je to totiž studie supersportovního vozu, která svými tvary i barvou odkazuje na legendární experimentální vozy C 111, které v 60. a 70. letech sloužily k ověření vlastností Wankelova motoru a turbodieselů spolu s polymery na konstrukci karoserie.

Nejsou to ale jediné mercedesy, které si na letošní výstavě Legendy můžete prohlédnout. Hned vedle tohoto stánku je totiž klubový stánek českého klubu Mercedes-Benz a v pavilonu rychlosti je jediný český kus hypersportu Mercedes-AMG One, který pochází od českého soukromého majitele.

Legendy 2024 probíhají o tomto víkendu na výstavišti v Praze Holešovicích. Otevřeno je v sobotu od 9.00 do 20.00 hodin a v neděli od 9.00 do 17.00 hodin.

 

Štítky: , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru