Největší karavan z lega na světě je plně funkční a má zavedenou i vodu

Autor: Anina Russová - 18. 10. 2015


Také si tak rádi občas hrajete? A také tak moc milujete LEGO? Tyhle barevné kostičky, které se vyrábějí kousek za Prahou, jsou jako mor. Jakmile začnete, představivost začne šlapat na plné obrátky a nejde přestat. A je jedno, jestli je vám pět nebo padesát. :)

Pokud jste milovníky této stavebnice, máme pro vás novou výzvu. Do Guinessovy knihy rekordů se totiž zapsal největší a navíc funkční karavan z lega. Má ho na svědomí organizátor přehlídky Motorhome & Caravan Show 2015, která s před pár dny konala v britském Birmighamu. Dotyčný rekordman se rozhodl v rámci výročí 130 let existence rekreačních karavanů vytvořit něco opravdu speciálního. A to se mu dle mého vážně povedlo.

Opravdu nejde o žádnou repliku nebo jen výstavní kus. Karavan je plně obyvatelný a je vyroben z 20 tisíc kostiček lega a z 215 158 kusů plastových dílků. Vysoký je 2.2 metru, dlouhý je 2.6 metru a opravdu vše včetně vajec na pánvi nebo vázy s květinou je pouze a jen z plastu a lega. Je neskutečné, jak moc se tvůrcům podařily dotáhnout detaily, obzvláště pak v interiéru. Jediné, co z lega není, je podvozek a kola, ale díky nim je karavan vážně použitelný. Navíc je v něm zavedena voda i elektřina, takže už stačí jen zapřáhnout za auto a vyjet.

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru