Vzpomínáte si na nejrychlejší sekačku od Hondy, která umí jet skoro 200 km/h? A co tak podobně rychlý skútr pro invalidy? Jde to! 😀

Místo původního elektromotoru ho nyní pohání motor z motorky Suzuki Bandit 600, který je dále decentně upraven, má například dvojitý laděný výfuk či upravené karburátory. Ačkoliv celý stroj, až na výfuky, vypadá vlastně jako obyčejný invalidní skútr, stojí na novém podvozku původně určeném pro motokáru, který byl však důkladně upraven – zkrácen a zúžen – aby seděl tak, jak má. Na podvozku je kapotáž z hliníku s funčkními světly, blinkry, ale i brzdovým světlem.

Stavitelé se pokusili přihlásit auto do běžného provozu – v Británii lze přihlásit neskutečné věci – ale protože skútr nemá přední brzdy, nepovedlo se.

A jak to jezdí? Rychle! Při testování se za 12 sekund dostali na rychlost více než 107,2 mph (160 km/h)! Tím pádem by se jim mělo podařit ukořistit nový rekord, který do této doby držel Klaus Petterson z Dánska. Ten na podobném skútru jel rychlostí 82 mph (131 km/h). Co myslíte, povedlo se jim to?