Měli jste někdy takový sen, že byste si koupili auto, které dosáhne magické rychlosti 250 km/h, navíc se zrychlením z 0 na 100 km/h okolo 6 sekund? A myslíte si, že není úplně reálné si tento klukovský, v některých případech i dívčí, sen splnit? Podle mého menšího průzkumu to zase tak nereálné není. Vzal jsem si totiž na paškál auta s výkonem 300 a více koní a hledal jsem mezi nabídkami českých importérů a zjišťoval, které z nich se dají oficiálně koupit nejlevněji. Samozřejmě jsem našel – a rovnou deset kousků. Auta rozdělíme do dvou článků a půjdeme od nejdražšího k nejlevnějšímu. Volně tak navazujeme na seriál o nejlevnějších sportovních autech do 700 tisíc Kč nebo auta s výkonem přes 400 koní a s nejnižší spotřebou paliva díl první a díl druhý. . :)

10. Mercedes-Benz C350 – 1 209 600 Kč

Mysleli jste si, že půjde jen o výpis sportovních kupé (i když se Céčko dá pořídit i v kupé) a manažerské limuzíny vůbec nebudu brát v potaz? Tak to jste se pěkně spletli. Nedělal jsem rozdíly. Jakmile dosahuje výkon aspoň 300 koní a s cenou se vůz vejde mezi prvních deset, hnedka jsem ho zařadil do žebříčku. Mercedes-Benz C350 se s výkonem 306 koní do soupisu krásně hodí a na to, že se jedná o luxusní koráb, tak dosahuje i krásných výsledků: zrychlení 0-100 km/h za rovných 6s a obligátně elektronicky omezenou maximální rychlost 250 Km/h. Navíc jako bonus k tak rychlému vozu dostanete kvalitu, luxus a prestiž v podobě hvězdy na přední kapotě.

9. Volvo S60 – 1 200 000 Kč

Aktuální generace Volva S60 je trochu jinačí a trochu ostřejší než všechny předešlé generace. Hraje hodně na designovou notu, ale základ se příliš nezměnil. Vzhledem k jeho severskému původu jede na jistotu, spolehlivost a především bezpečnost, o čemž svědčí nejmodernější technologie v pasivní i aktivní bezpečnosti. Ovšem toto Volvo je doposud nejrychlejším Volvem a tomu také odpovídají parametry šestiválcového přeplňovaného motoru o objemu 3,0l.  Výkon, jež tento motor poskytuje, je 304 koní, zrychlení z 0 na 100 km/h vůz zvládne za 6,1 sekndy a maximální rychlost má 250 km/h – jak jinak, omezenou. Tato síla je na vozovku přenášena za pomoci nejnovější páté generace technologie Haldex (4×4). Jen tak mimochodem, o jeho slabším kombíkovém sourozenci V60 se můžete dočíst v našem redakčním testu.

Přečtěte si také:  Volvo kvůli násilné okupaci Ukrajiny pozastavuje veškeré dodávky aut do Ruska. Daimler ukončil spolupráci s Kamazem

8. BMW 335i – 1 117 600 Kč

Sám jsem nechtěl věřit, že se mi do 10 nejlevnějších aut s výkonem 300+ koní vešel i nějaký ten bavorák. Dokonce není ani nejdražší a navíc není sám. V mém výpisu mám ještě jedno BMW a k tomu ještě levnější a ještě rychlejší! Tipnete si, který stroj na rychlost využívající stejný motor 3,0l V6 twin turbo, by to mohl být? Radši rychle zpátky k 335i než prozradím, o který vůz jde. Spolu se znakem vrtulky v modrém poli vám BMW 335i nabídne vše, co vám může nabídnout manažerská limuzína: pohodlí, luxus a prestiž. Čím ale trumfuje tento vůz ostatní konkurenty? Je to dozajista jeho motor a celkem malá hmotnost. Výkon 306 koní, zrychlení z 0 na 100 km/h za 5,5s a maximální omezená rychlost 250 km/h vám zaručí, že mezi manažerskými limuzínami rozhodně brzdou nebudete, ba naopak.

7. Opel Insignia OPC – 1 102 900Kč

Opět se jedná o sedan střední třídy. Tento se však může pochlubit nejmenším šestiválcem v našem žebříčku. Šestiválcový motor 2,8l dopovaný turbodmychadlem produkuje výkon 325 koní. Vůz díky tomu dosahuje rychlosti 250 km/h a zrychluje z klidu na stovku za rovných 6s. Tohoto zrychlení nedosahuje jen díky motoru, ale i náhonu na všechna čtyři kola. Tento vrcholný a zároveň nejrychlejší model od Opelu se zdá jako docela slušný konkurent těm předešlým, co říkáte? Brzy si navíc budete moci přečíst redakční test kombíku s nejsilnějším (195 koní) dvakrát přeplňovaným naftovým motorem pod kapotou.

6. BMW 135i – 1 077 000Kč

Tak co, uhádli jste, které BMW se tu ještě objeví? No, pokud jste tipovali model 135i, tak jste se trefili. Toto je stroj na rychlost a kvůli tomu, aby to tak mohlo být, jsme konečně museli pozvolna opustit manažerské vody (i když se k nim ještě jednou vrátíme) a slibuji, naposledy. BMW 135i je v našem seznamu suverénně nejrychlejší a nejostřejší auto. Disponuje stejným motorem jako výše uvedená 335i, tedy třílitrovým šestiválcem přeplňovaným dvěma turby, jen s tím rozdílem, že tady je motor naladěn na vyšší výkon – má o 14 koní navíc – celkem tedy 320. Zrychlit z nuly na 100 zvládá za 5,1s a dosahuje rychlosti 250 km/h – samozřejmě elektronicky omezené. Tak co, to už by za ty prachy mohlo stát, že? :)

Přečtěte si také:  Mercedes-AMG C 63 kombi nové generace jezdí po silnici. Bude to opravdu hybrid, potvrzují to samolepky, které na sobě má

Jak se říká, v nejlepším se má přestat. I když v našem případě to bude jen taková pauza mezi prvním a druhým dílem. Už se těšíte na 5 nejlevnějších aut s výkonem 300+ koní? Schválně jestli si tipnete, co našemu žebříčku bude vévodit. Uhodnete která tři kupé, jedna manažerská limuzína a jeden hóóódně ostrý hatchback budou figurovat v dalším dílu? Napište nám vaše tipy na nejlevnější auto 300+ koní na tomas@auto-mania.cz! ;)

 

-TJ-

Přidat komentář