Design tohoto silničního kola vychází z filozofie vrcholného modelu Lexus LFA a zhmotňuje progresivní stylistické ztvárnění a nejmodernější technologie, které jsou již synonymem značky Lexus. Je proto pravděpodobné, že udělá dojem i na špičkové atlety.

Silniční kolo Lexus F SPORT Roadbike dokonale zhmotňuje principy a filozofii modelu LFA. U rámu, který má pro jízdní vlastnosti kola naprosto klíčový význam, je použit stejný materiál CFRP (plast vyztužený uhlíkovými vlákny) jako v případě karoserie LFA. Zpracování tohoto nesmírně lehkého a robustního materiálu vyžaduje vysokou úroveň technických dovedností.

Mechanizmus řazení s 22 rychlostmi používá špičkový elektronický systém, jenž umožňuje rychlé a jisté změny převodových stupňů prakticky za všech podmínek. Velkou pozornost byla věnována soustavě brzd. Brzdy přesně reagují i na jemné pohyby brzdové páky a poskytují skvělou zpětnou vazbu, která jízdu posunuje o úroveň výše.

Podařilo se tak vytvořit jízdní kolo, které se pyšní nejen svojí rychlostí, ale i těmi nejlepšími vlastnostmi a vrcholným požitkem z jízdy.

Pocity z jízdy

Design rámu jízdní kola Lexus F SPORT Roadbike vychází z komfortní geometrie, která se zaměřuje na potlačení únavy uživatele a naplno využívá pružnosti a výjimečné schopnosti karbonového materiálu tlumit vibrace.

Zklidňující hladké reakce při šlapání, které jsou základem dobrých jízdních výkonů, poskytují příjemnou zpětnou vazbu a umožňují majiteli vyvíjet za jízdy menší sílu. Skvělé jízdní pohodlí navíc pomáhá potlačovat únavu, která zpravidla přichází v pozdějších fázích dlouhé jízdy. Díky systému Dura-Ace Di2 může cyklista za každé situace hladce řadit bez jakýchkoli problémů. F SPORT Roadbike kromě toho vyznává skutečné jízdní pohodlí, aby si sportovec mohl naplno vychutnat rychlost i vzrušení z jízdy po silnici.

Sestaveno mistrem Takumi automobilky Lexus, v samotném sídle kvality Lexus

Jako montážní pracoviště jízdních kol Lexus F SPORT Roadbike byl vybrán provoz, kde vznikal model LFA, aby byla zaručena nejvyšší úroveň kvality vyznávané automobilkou Lexus. Výroba nejlepšího možného jízdního kola si žádá nejen použití těch nejkvalitnějších komponent a materiálů, ale i důkladné vyladění během jejich sestavování.

Každé kolo pečlivě sestavují a kontrolují vysoce zkušení technici Takumi, kteří pracují podle těch nejpřísnějších standardů. Například vnější lak rámu se leští podle standardů modelu LFA, a tak je finální provedení na mnohem vyšší úrovni kvality než je v tomto oboru standardem. Je tedy již připravena půda k zahájení nové kapitoly historie automobilky Lexus.

Přečtěte si také:  Cyklistů je v pražských ulicích stále víc. Město proto plánuje ještě víc cyklostezek

Tsukasa Yoshimoto – konstruktér

Tsukasa Yoshimoto (nar. 1971) se sportovní cyklistice věnuje již 26 let. Je současně jedním z předních japonských autorů, který nezávisle píše o cyklistice. Věnuje se zejména tematice silničních kol, ale disponuje i širokými znalostmi o dalších kategoriích cyklistiky, od MTB až po elektrická jízdní kola.

Lexus F SPORT Roadbike je určen k prodeji v Japonsku a bude vyroben v limitované edici 100 kusů.

Tisková zpráva/-PS-

Přidat komentář