Když se řekne Rolls-Royce, okamžitě se všem jistě vybaví jeho hlavní znak, tedy panenka Emily umístěná na vrchu monstrózního chladiče. Tahle soška má za sebou velkolepou historii a až na dvě vyjímky bez ní vozy Rolls-Royce z výroby nevyjely. Poprvé se na na autě objevila už v roce 1911 a to konkrétně na modelu Silver Ghost. Říká se, že právě téhle sošce stála vzorem krásná Eleanor Velasco Thornton, ale jestli tomu tak opravdu bylo dnes již nikdo neví. Eleanor byla sekretářka automobilového nadšence Johna Edwarda Montagu-Scotta, kterou si vybral jako model pro sošku, jíž umístí nad chladič svého osobního vozu značky Rolls-Royce, tak, jak se to v dobách dávno minulých dělalo. Od té doby jí tam začala dávat i sama automobilky, prý proto, aby zamezila tomu, že se tam budou objevovat sošky zcela jiné.

V dnešní době jde vysunutí a následné opětovné zasunutí sošky ovládat elektronicky, ale koncem minulého století byla umístěna na pružince, díky které se dala zasunout a při střetu s chodcem hrozilo menší poranění chodců. Do 80. let minulého století byla však na masce pevně přidělaná a sundat ani schovat se jen tak nedala. Dnes ji majitelé schovávají spíše proto, aby ji nějaký hloupý nenechavec neukradl. Nebyla to vždy jen stojící soška, jak ji známe i dnes. Mezi lety 1934-1939 a 1946-1955 se totiž používala verze, kdy soška klečí.

Přečtěte si také:  Rolls-Royce představil moderní úpravu tradiční stoličky „Pursuit seat“

Dnes vám chceme ukázat takový malý návod na to, jak si přesně tuhle sošku v 3D provedení nakreslit na papír. Neuvěřitelné video má na svědomí malíř Leonardo Pereznieto, který když zrovna netočí blog o tom, jak kreslit Emily, vystavuje svá díla po celém světě. Krok po kroku, čáru za čárou vám ukáže a popíše, jak si tohle malé umělecké dílo nakreslit. Mezi námi, i když to vypadá jako naprostá hračka, realita bude jinde. Schválně si to s ním zkuste a dejte vědět, jak se vám to povedlo.