Dnešní doba přeje úspěšným, a ti jsou čím dál tím mladší. Máme pro vás video, v němž se jeden mladý a úspěšný, ale trouba předvádí ve Ferrari F430 Scuderia Spider 16M. Tahle žlutá kráska spatřila světlo světa jako oslava 16 získaných titulů Ferrari v poháru konstruktérů v závodech Formule 1. Vyrobeno bylo 499 kusů, a tak by si majitelé ty své kousky měli opravdu hýčkat.

No jo, ale euforie z 1300 kilogramů, které pohání 510 koní je silná a vlastně se řidiči ani nedivím, že chtěl téhle F430 trošku zatopit pod kotlem. Sebral pár kámošů, kteří dostali jasný úkol: Točit a fotit.. Aby se pak měli čím pochlubit na sociálních sitích.

S největší pravděpodobností probíhalo všechno bez problémů až do doby, kdy se řidič rozjel, zapálil gumy a zapomněl to říct jednomu ze svých točících kamarádů. Ten tak jen díky své reakci asi tak o setinu milimetru nepřišel o nohy. Nicméně jako správný profesionál svůj záběr dokončil, aniž by se mu nějak zvlášť zatřásla ruka nebo se počůral strachy. To by se totiž zcela jistě stalo mě.

Podívejte se tak na úhybný manévr jak z pohledu dotyčného kameramana, tak i z telefonů některého z přihlížejících.