kia-sorento-drift-video

Jakmile trochu přituhne a napadne sníh, je to na silnicích o život. Doslova. Jen před několika málo dny jsme vám ukazovali nehodu z Ameriky, při které řidič nákladního auta zcela ignoroval mlhavé a mrznoucí počasí a jel až moc rychle. Jak jeho jízda skončila, si můžete připomenout v odkaze níže. A rychlost hrála roli i v situaci, která byla zachycena na palubní kameru policejního auta.

Vše se odehrálo na Aljašce, kde se do problémů dostal řidič pick-upu. Auto mu z nějakého důvodu přestalo jet, tak jej odstavil na krajnici a zavolal si odtah. Nic zvláštního se neděje až do chvíle, kdy do zatáčky, ve které nepojízdné auto i odtahovka stojí, přijíždí Kia Sorento. A jede rychle. Až moc rychle.

Záběr, který mohl být poslední. Kameramana málem smetl neovladatelný kamion

V zatáčce nad SUV ztratí kontrolu a chvíli to vypadá, že zákonitě musí nabourat do odstaveného auta, pod kterým zrovna nejspíš jeho majitel řeší nějaký technický zádrhel. Už v tu chvíli jsme si říkali, že tohle nemůže dopadnout dobře. Jenomže řidič Kii se na poslední chvíli vzpamatoval a odstavené auto i muže, který ležel pod ním, minul o centimetry.

Upřímně si nejsme jisti, že ten parádní drift byl schválně. Spíše to vypadá, že řidič prostě jen nezazmatkoval a zkusil něco udělat. Velká dávka štěstí v jeho manévru jistě hrála svou roli. To už ale vlastně vůbec není důležité. Jakkoliv to řidič Sorenta „zvrtal“, když jel příliš rychle, nakonec to zvládl celkem dobře. Stačilo ale změnit jedinou proměnnou celé té situace a skončilo by to tragicky. Dávejte na sebe pozor a raději tu nohu z plynu v zimě sundejte.