Když už si myslíte, že vás jen tak něco nepřekvapí, vždy se najde nějaká zpráva, která vás minimálně zaskočí. Pražští kriminalisté řešili poslední dva roky velmi zvláštní případ, který začal krádeží černé Škody Octavia RS. Stalo se tak na Praze 7, konkrétně v ulici V Podhoří. Octavia byla zaparkovaná na ulici, když k ní jednoho dne před desátou hodinou večerní přijelo osobní auto, které, jak se posléze ukázalo, bylo registrováno na nejmenovanou společnost provozující autovrakoviště.

Řidič zůstal v autě, ale spolujezdec si došel právě pro zaparkovanou Octavii. Dvojice ji následně z místa odvezla přímo na vrakoviště se sídlem na Praze 10. Pak jim stačilo jen pár dnů na to, aby auto na vrakovišti rozřezali na díly a samozřejmě důkladně vybrousili a odstranili všechny identifikační znaky a kódy auta, které by snad ukázaly, že je Octavia kradená. Díly pak prodávali nic netušícím zákazníkům.

Je Česko vrakovištěm Evropy? Statistiky a reálně jezdící auta na ulici jsou rozdíl

Lucie Drábková, tisková mluvčí pražské policie pak dodala: „Během dvouletého vyšetřování kriminalisté zajistili nespočet důkazů, které vedly k řádnému objasnění případu. Rozřezané vozidlo, respektive jeho zbytky a další příslušenství kriminalisté zajistili a po skončení trestního řízení je vydali zpět majiteli.“ Celý případ už prošel i soudem, Policisté sice nemohli usvědčit z těch několika trestných činů jedinou osobu, ale jako pachatele nakonec označili onu právnickou osobu, tedy provozovatele vrakoviště. Ovšem nečekejte pobyt za mřížemi. Soud udělil pouze peněžitý trest.