Polská společnost ElectroMobility Poland ukázala dva prototypy automobilů, které již brzy uvede na trh. Jde o zbrusu nové elektromobily, které mají zatopit zavedeným, ale i chystaným elektromobilů. Může se jim to povést?

Nové elektromobily budou vyjíždět pod značkou Izera a vrásky na čele chtějí udělat i novému elektromobilu Škoda Enyaq. O detailech se zatím Poláci nezmiňují, ale technika má pocházet od německé společnosti EDAG Engineering, která má pomoci také s výrobním procesem.

Přečtěte si také:  BMW a Mercedes-Benz se spojili do nové reklamní kampaně. Poukazují na solidaritu v těžkých časech

Polský výrobce prozradil několik informací o pohonném ústrojí, v rámci něhož budou v nabídce dvě verze s rozdílnou kapacitou baterií: 40 kWh a 60 kWh. Dojezd by měl být kolem 400 kilometrů a z místa na stovku mají elektrické modely Izera zrychlit pod 8 sekund. Kolik bude elektromotorů, kde budou umístěny, ani jaký výkon auta budou mít, Poláci zatím neprozradili.

Co naopak prozradili, to jsou informace o designu. Ukázali dvě auta, na nichž spolupracovali polští inženýři společně s italskými designéry ze studia Torino Design. Hlavním projektovým konzultantem byl při návrzích polák Tadeusz Jelec, který se také výrazně podílel na modelech Jaguar.

Přečtěte si také:  Zátěžový test na Severním mysu: BMW iX prochází závěrečným zimním testováním

Na trh by se nové polské elektromobily Izera měly dostat v roce 2023.