Tématem stánku Volvo na celosvětově největším veletrhu veteránů Techno Classica bude „60 let tradice vozů kombi“.

Nové Volvo V90, které si nedávno odbylo svou premiéru na Ženevském autosalonu, těží ze šedesáti let zkušeností s navrhováním kombíků v rámci tradice, která odstartovala uvedením modelu Volvo Duett v roce 1953. Jednalo se o první vůz, který dokázal splnit nároky kladené aktivním životním stylem a současně i každodenní praktické potřeby.

Od té doby prodala automobilka Volvo po celém světě více než 6 milionů vozů kombi, což představuje zhruba třetinu všech prodaných vozů od založení společnosti v roce 1927. A právě tato tradice zajišťuje značce Volvo zaslouženou reputaci automobilky, která navrhuje a vyrábí špičková rodinná kombi.

Pokud jde o design a výrobu rodinných vozů typu kombi, může se stejným rodokmenem jako společnost Volvo Cars pochlubit jen několik málo dalších automobilek.

Stánek společnosti Volvo Cars na veletrhu Techno Classica, který se koná 6.–10. dubna v německém Essenu, bude bezvýhradně věnován tradici značky ve výrobě vozů kombi, která zde bude doložena šesti legendárními kombíky, jež formovaly historii automobilky Volvo:

  • Duett

Volvo Duett

  • Amazon

Volvo Amazon

  • 1800 ES

Volvo 1800 ES

  • 245

Volvo 245

  • 850 T5-R

Volvo 850 T5-R

Oddělení Volvo Cars Heritage, jehož úkolem je zajistit účast společnosti Volvo Cars na výstavě Techno Classica, má na starosti ochranu a prezentaci historie a bohatého dědictví značky Volvo. Stánek Volvo Cars Heritage najdete v hale 3 pod číslem 3.0-164.