Co když se na start závodu ve sprintu postaví stařičký brouk s původním dýchavičným motorem? A co třeba takový obytný vůz? Nic není nemožné!

Sprinty jsou ze své podstaty určeny k tomu, vydolovat z auta nebo jakéhokoliv jiného dopravního prostředku co možná nejvíc, tedy ideálně nejvyšší rychlost v cíli a nejkratší čás. Všichni známe ta extrémně upravená auta, která před startem hrozivě zahřívají zadní pneumatiky tak, že z nich odletují kusy gumy. A jistě všichni také známe sprinterské speciály, které na konci trati dobrzďují pomocí padáku. Zkuste ale na chvilku na tohle všechno zapomenout a pojďte se společně s námi zasmát nad sprinty, nad kterými rozum zůstává trochu stát.

Renault Twizy vyhrál závod ve sprintu nad sporťákem Mercedes-AMG GT R! Jak to udělal?

Je to trochu šílené, je to hodně pomalé a žádného super zahřívání pneumatik se nedočkáte, ale o to víc se možná pobavíte. Na startovní čáru sprintů se totiž občas postaví odvážlivci ve vozech, které byste tu rozhodně nečekali. Nevěříte? Co třeba sprint obytného vozu?

Je konec konců otázka, jestli se tomu výletu po závodní trati dá vůbec říkat sprint. Ovšem potlesk měl stejný, jako všechny ty našlapané stroje!

A pak třeba i drag race, které jsou jedny z nejpomalejších vůbec, jaké jsme kdy viděli. Už při pohledu na startovní čáru vám bude jasné, že než obě soupeřící auta, tedy klasický Volkswagen Brouk a Suzuki Samurai, dojedou, zvládnete si udělat kávu. 🙂