zuzeni-D1

Na řidiče se chystá úplná uzavírka D1. Zkomplikuje cesty na prodloužený víkend i na dovolenou

Autor: Anina Russová - Zdroj a foto: ŘSD - 2. 7. 2021


První prázdninový víkend patří tradičně k těm řidičsky nejnáročnějším. Na silnice se vydává celá řada těch, kteří míří na dovolenou. Nicméně letos je to ještě o něco horší, protože se k sobotě a neděli z důvodu státních svátků přidají první dva dny v týdnu volna. Už tak náročnou dopravní situaci ale zkomplikuje masivní uzavírka dálnice D1, která proběhne od sobotní osmé hodiny večerní až do pondělní osmé hodiny večer.

Uzavírka je nutná kvůli bourání mostu u Kaliště a Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) už má připravenou objízdné trasy jak pro osobní auta, tak pro kamiony. Vozidla do 12 tun musí jet přes Mirošovice, po silnici I/3 na Benešov, poté na silnici II. třídy na Kozmice, Soběhrdy a zpět na D1 najedou na exitu 34 Ostředek. Stejným způsobem platí uzavírka i druhým směrem.

Vozidla nad 12 tun budou vedena objízdnou trasou na Mirošovice, posléze na silnici I/3 přes Olbramovice, Votice, Miličín, poté najedou na dálnici D3 a na exitu 79 sjedou na silnici I/19 přes Chýnov, Pelhřimov až na exit 90 Humpolec, kde už najedou na D1. Uzavírka platí i pro tato vozidla obousměrně.

Pokud nechápete, proč právě o tak vytíženém víkendu sáhlo ŘSD k uzavírce dálnice D1, vysvětlení je poměrně jednoduché. „Termín sobota 3. 7. 2021 20:00 až pondělí 5. 7. 2021 20:00 byl zvolen proto, že se jedná o jediné možné časové okno s výrazně nízkými intenzitami jak veškeré, tak zejména nákladní dopravy, protože o nedělích a státních svátcích platí v době od 13:00 do 22:00 zákaz jízdy nákladních vozidel nad 7,5 t. Ve spojení s obdobným zákazem v sobotu dopoledne tak tento prodloužený víkend jezdí v celkovém součtu méně než 1/3 běžného počtu nákladních vozidel. Zároveň se ŘSD vyhýbá odjezdové špičce v pátek odpoledne a sobotu dopoledne a návratové špičce v úterý (poslední den prodlouženého víkendu – státní svátek),“ řeklo k tomu ŘSD.

Štítky: , , , , , , ,

1 názor na “Na řidiče se chystá úplná uzavírka D1. Zkomplikuje cesty na prodloužený víkend i na dovolenou”

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru