1995-nissan-skyline-gt-r-speed-wagon-na-prodej- (3)

Na prodej je jediný kus „hatchbacku“ Nissan Skyline GT-R “Speed Wagon”

Autor: Pavel Srp - Zdroj: autoevolution.com - Foto: Vistec R Imports - 25. 5. 2020


Pokud máte rádi automobilové zběsilosti, pak byste měli zbystřit. Na prodej je totiž jedna velmi zajímavá stavba na základech legendárního Nissanu Skyline GT-R R33. Jde o praktičtější provedení pojmenované jako “Speed Wagon”, který existuje v jednom jediném exempláři.

Nissan Skyline GT-R R33 bývalo kupé, na prodej je ovšem auto, které kupé není. Z dvoudveřové karoserie sice vychází, ale teď vypadá trochu jako hatchback. V tomto případě jde o přestavbu, kterou mají na svědomí Daijiro Inada a časopis Option 2 Magazine. Jde původně o nejvýkonnější verzi GT-R s pohonem všech čtyř kol a přeplňovaným 280koňovým šestiválcem z roku 1995, která dostala delší střechu namísto víka kufru a velkého křídla.

Zvýšením praktičnosti ale auto nepřišlo o rychlost, ba právě naopak. Motor i zbytek auta byl totiž upraven s ohledem na zlepšení ovladatelnosti a výkonu – kompletní úpravy jsou v popisu u inzerátu. Japonský okruh Tsukuba dokázalo zajet za 1:04.452 a sprint na čtvrt míle zajelo za 11.89 sekundy s rychlostí, která v cíli činila působivých 304.8 km/h.

TIP: Víte, že na povinném ručení můžete ušetřit díky srovnání cen?

 

Auto se v devadesátých letech, kdy vzniklo, objevilo podle popisu u inzerátu v mnoha časopisech, ale i videích a dokonce i v počítačové hře ‚Option Tuning Car Battle Spec-R‘ pro první PlayStation.

Inzerát s podrobnostmi najdete zde a pokud auto chcete koupit, připravte si 85 tisíc dolarů, což je v přepočtu něco přes 2,1 milionu korun.

Štítky: , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Přejít na začátek