O BMW Isetta jste zcela jistě již slyšeli, že? Jde o opravdu malé autíčko, které nemá boční dveře a nastupuje se do něj výklopnou přední částí. Na svědomí ho má italský inženýr Renzo Rivolta (1908–1966), který původně s auty nic společného neměl. Vlastnil malou továrnu na výrobu chladniček, ale po jejím přestěhování přešel na výrobu motocyklů, skútrů a tříkolových vozítek Isocarro.

S konstruktéry Prettim a Raggim vyvinuli tuhle parádní tříkolku, která měla vpředu dvě a vzadu jedno kolo uprostřed. Pohon zajišťoval malý dvoutaktní motor o objemu 236 ccm. V Itálii nebyla auta příliš úspěšná, a tak se Renzo rozhodl licenci na výrobu prodat. Jedním ze zájemců bylo i německé BMW. Automobilka auto trochu upravila, osadila ho novým motrem a hle… Senzace byla na světě!

Jaké ale bylo moje překvapení, když jsem narazil na inzerát, kde se právě BMW Isetta nabízí. Na tom by nebylo nic až tak zvláštního, ale tohle malé autíčko bylo přestavěno na nákladní vůz! Z fotek vidíme, že úpravy jsou značné. Kabina pro posádku byla zkrácena, vzadu se točí dvě kola a nad nimi je celkem rozměrná nákladová plocha. Netušíme, co se na ní má vozit, ale odtáhnout skůtr nebo odvézt ledničku Isetta asi bez problémů zvládne… 🙂

Za 35 000 dolarů si ji můžete koupit TADY!

Vynalézavost lidí opravdu nemá hranice a občas vymyslí kuriózní věci, že? Za nás palec nahoru!

-PS-