praha-magistrala-5kvetna-rekonstrukce-oprava_silnice

Na pražské magistrále bude vyměněn nízkohlučný asfalt. Řidiči musí počítat s komplikacemi

Autor: Josef Pelikán - Zdroj: ČTK - Foto: Pavel Srp - 15. 11. 2023


Od listopadu až do poloviny prosince bude na komunikaci v úseku Nuselský most – Táborská probíhat rekonstrukce vozovky, kdy půjde o kompletní výměnu nízkohlučného asfaltu, který je 12 let starý a už neplní svou funkci. Opraveny budou také další vrstvy vozovky včetně trhlin v komunikaci, obruby a dojde i k úpravě zeleně v okolí.

Barbora Lišková, tisková mluvčí Technické správy komunikací: „V tomto roce proběhne pouze část rekonstrukce, kterou jsme rozdělili na dvě etapy. První etapa bude směr z centra, potom na jaře, po zimní přestávce začne směr do centra. Vždy zachováme průjezdné dva jízdní pruhy a počítáme s tím, že jeden jízdní pruh, tak, aby zůstaly zachovány opravdu dva, tak budeme převádět do protisměru.“

Výměnu nového nízkohlučného asfaltu pak ocení zejména obyvatelé okolních domů, kdy by takovýto povrch měl alespoň částečně tlumit hluk od pneumatik automobilů.

„Tento nízkohlučný povrch my speciálně udržujeme, zejména v tom jízdním profilu. Musí se speciálně čistit, tak, aby se nezanášely póry. Když si představíte ten povrch jako takový, tak on je pružnější, pórovitější a pohlcuje do sebe zvuk,“ doplňuje Barbora Lišková.

Od pondělí se řidiči v Praze musí poprat s dalším dopravním peklem. Tentokrát na Jižní spojce

Výměna je nutná z důvodu jeho vysokého stáří. Po zimních sezonách by se navíc mohlo stát, že se objeví značné trhliny nejen na povrchu, ale i ve spodních vrstvách a pak by byla nutná zásadnější rekonstrukce.

„Také při této úpravě opravíme na jednotlivých mostech, které jsou na této části komunikace i mostní závěry, které budou speciální, v gumovém loži. Dále potom upravíme svodidla a upraví se kompletně zeleň a části zádržného systému, který je uprostřed komunikace,“ uzavírá Barbora Lišková.

V rámci 1. etapy za uzavřenou ulice Štětkova – Pankrácké náměstí, Na Pankráci, Náměstí Hrdinů. Řidiči musí počítat se střední mírou dopravní komplikace a zejména v časech ranní a odpolední špičky je čeká zdržení v rozmezí deseti až třiceti minut.

Štítky: , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru