usekove_mereni_rychlosti-radar-kamery

Na Pražany bude čekat dalších 30 opravených radarů. Od nového roku má hlavní město firmu na jejich pravidelné opravy

Autor: Anina Russová - Zdroj: Technologie hlavního města Prahy - 8. 2. 2022


Radary, stejně jako jakákoliv jiná technologická zařízení, čas od času nemusí fungovat. Ostatně, pořád je to jen soubor kabelů a chipů. Zatímco řidiči z toho mají radost, městu nefungování radarů přidělává vrásky. Stejný problém řeší i Praha, takže se dohodla s firmou Technologie hlavního města Prahy (THMP), aby se o rychlost měřicí systémy postarala.

THMP převzalo starost o radarová zařízení pro měření úsekové a okamžité rychlosti na pražských komunikacích už začátkem tohoto roku. Dle dostupných informací už rozhodně mělo co na práci. „Ve spolupráci s Technickou správou komunikací jsme od začátku ledna zrevidovali a odstranili závady na zařízeních v 8 lokalitách. Během dalšího měsíce plánujeme zkontrolovat, případně opravit, zbývající zařízení tak, aby do konce února všech 28 míst fungovalo, jak má,“ vysvětlil předseda představenstva THMP Tomáš Jílek s tím, že končí doba, kdy se dalo spoléhat na skutečnost, že ne všechna radarová zařízení jsou v provozu.

Přečtěte si také:  V Praze pozor na radary, je jich skoro 100. TSK prozradilo, kde všude číhají

Po vstupních revizích bude THMP zajišťovat pravidelný servis a údržbu měřících systémů ve smluvených lokalitách. „Jednotlivé rychloměry budeme preventivně kontrolovat a zajišťovat jejich běžnou údržbu, současně zajistíme i veškeré servisní práce, včetně výměny náhradních dílů. Budeme se tedy starat o zařízení jako taková, data z nich ale dál zpracují příslušné odbory magistrátu,“ doplnil Tomáš Jílek.

„Správně fungující systémy pro dohled nad dodržením maximální povolené rychlosti jsou pro nás klíčové nejen pro zajištění bezpečnosti řidičů a chodců, ale také pro plynulost pražské dopravy. Primárním smyslem není řidiče penalizovat, ale především působit preventivně,“ vysvětlil radní hlavního města Prahy Jan Chabr.

Štítky: , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Přejít na začátek