alpine a110 1955/2017

Na pařížském autosalonu se představuje i Alpine. Co má na stánku?

Autor: Tisková zpráva - 2. 10. 2018


Zatímco společnost Alpine s hrdostí vystavuje svůj sportovní automobil A110 na domácí půdě pařížského autosalonu Mondial de l’Auto, zákazníci v celé Evropě již přijímají dodávky svých vozů A110 Première Edition a počet rezervací tohoto lehkého dvousedadlového automobilu překročil číslo 5 000.

Sportovní automobil A110 s celohliníkovou karoserií, jehož nejvyšší ambicí je nabídnout především potěšení z jízdy, je již dodáván zákazníkům, a ihned také přicházejí pozitivní mediální ohlasy o výsledcích jeho jízdních zkoušek. Vůz A110 Première Edition byl na trh uveden jako první nový automobil s touto značkou po více než dvou desítkách let. Z celkem 1 955 vozů A110 Première Edition, které mají být vyrobeny, bylo již 1200 vozů dodáno zákazníkům.

Na autosalonu Mondial de l’Auto v Paříži předvede Alpine dva modely tohoto zcela nového sportovního automobilu, A110 Pure a A110 Légende, a také soutěžní model GT4, který je nejnovější verzí A110. K vidění bude také celohliníková karoserie, zdůrazňující lehkou konstrukci tohoto vozu.

Společnost Alpine byla založena Jeanem Rédelé v Dieppe v roce 1955 a v následujících desetiletích se stala vedoucím výrobcem lehkých sportovních vozů, které bylo radost řídit. Její automobily také vítězily na mezinárodních automobilových soutěžích a dosahovaly obrovských úspěchů, než byla jejich výroba v roce 1995 zastavena.

Netrpělivě očekávaný návrat Alpine

Bylo to v únoru 2016, kdy Carlos Ghosn, předseda správní rady a generální ředitel mateřské společnosti Groupe Renault, potvrdil návrat automobilu Alpine. Ghosn také představil koncepci vozu Alpine Vision, který byl předchůdcem výrobního modelu A110. Koncem roku 2016 byla spuštěna mobilní aplikace, jejímž prostřednictvím si mohli nadšenci této značky objednat jeden z 1995 automobilů A110 Première Edition. Všechny tyto vozy byly vyprodány během pouhých pěti dnů.

Vůz A110 Première Edition byl poprvé představen na Autosalonu Ženeva v březnu 2017, kde byly také zveřejněny ceny a technické detaily. Později v témže roce se začaly otevírat prodejny automobilů značky Alpine v celé Evropě a ve výrobním závodě v Dieppe se po jeho rozsáhlé modernizaci začala připravovat výroba. Výrobní linku slavnostně otevřel Carlos Ghosn a Bruno Le Maire, francouzský ministr hospodářství a financí, 14. prosince 2017.

Přečtěte si také:  Alpine otvírá svůj první showroom v České republice

Značka Alpine také rozšířila svůj program v oblasti sportovních soutěží, jehož hlavní náplní byla až dosud účast na závodech Mistrovství světa ve vytrvalostních soutěžích (WEC). V říjnu 2017 byl oznámen vstup do soutěže soutěž Alpine Elf Europa Cup a o několik měsíců později Alpine předvedla závodní model A110 GT4, který píše novou kapitolu dlouhého a slavného příběhu značky Alpine v oblasti automobilového sportu. V uplynulých pěti létech soutěžila Alpine v nejnáročnějších vytrvalostních závodech na celém světě a dosáhla při nich významných úspěchů.

Video Alpine A110 GT4 z letošního březnového ženevského autosalonu:

https://www.youtube.com/watch?v=eODDC8VoMIw

Představení modelů A110 Pure a A110 Légende na ženevském autosalonu v březnu letošního roku upoutalo pozornost k návratu značky Alpine, který společnost Alpine potvrdila dlouhodobou vizí, a zároveň také rozšířila oblast uplatnění modelu A110. Verze A110 Pure navazuje na vůz A110 Première Edition svoji koncepcí zaměřenou na výkon a pocit radosti z jízdy, zatímco A110 Légende má být spíše sportovním modelem určeným pro každodenní jízdy i jízdy na dlouhé vzdálenosti.

V červenci letošního roku si značka Alpine pojistila svoji pozici výrobce sportovních automobilů skutečně světového významu otevřením svého zastoupení v Japonsku a do konce tohoto roku bude toto její postavení posíleno otevřením prodejního zastoupení této značky v Austrálii. Dodávky do Japonska budou zahájeny v tomto měsíci a první vozy A110 se dostanou do rukou zákazníků v Austrálii ještě před koncem letošního roku. Mezitím budou k dispozici demonstrační vozy pro zájemce o zkušební jízdy u 60 dealerů této značky po celé Evropě.

Závod v Dieppe byl od základu rekonstruován pro výrobu A110

Srdcem značky Alpine je její výrobní závod v severofrancouzském Dieppe, kde se různé modely vozu Alpine vyráběly od jeho otevření v roce 1969. Během doby zastavení výroby automobilů Alpine po roce 1995 se v tomto závodě vyráběly výkonné vozy Renault a jeho zkušenosti byly také využívány pro výrobu relativně malých sérií sportovních modelů.

Před očekávaným návratem značky Alpine provedla společnost Groupe Renault modernizaci závodu v investiční hodnotě 35 milionů EUR, během níž byl tento závod upraven speciálně pro výrobu luxusních modelů s celohliníkovou karoserií. V lakovně byl instalován velký počet robotů provádějících pískování a čištění na nejvyšší technické úrovni, aby byla trvale zajištěna prvotřídní kvalita lakovaného povrchu.

Přečtěte si také:  Tajné technické centrum Renaultu v Aubevoye slaví 40 let vášně pro automobily a příběhy

Nyní tento závod zaměstnává 400 pracovníků, z nichž většina byla získána během minulých dvou let. Všichni noví zaměstnanci absolvovali před svým nástupem na výrobní linku čtyřtýdenní odbornou přípravu speciálně pro výrobu modelu A110. Každý den opouští brány závodu v Dieppe přibližně 20 nových automobilů A110, které jsou připraveny pro dodání svým zákazníkům.

Generální ředitel Alpine Sébastien Erphelin hovoří o letošním autosalonu Mondial de l’Auto a uvádí:

Společnost Alpine dodává modely A110 do celé Evropy, Japonska a brzy také do Austrálie, takže je jasné, že jde o značku sportovních vozů opravu světového významu. Nicméně představení tohoto modelu na autosalonu Mondial de l’Auto v Paříži, naší domácí automobilové přehlídce, je mimořádnou událostí. Bude to okamžik, na který jsme my všichni představitelé značky Alpine náležitě hrdi.

Cítíme se opravdu poctěni nadšením, s nímž byl model A110 až dosud přijímán, jak motoristickými novináři, tak zákazníky. Mohu Vás ujistit, že všichni představitelé značky Alpine, od našich kolegů ve výrobním závodě v Dieppe až po nás zde v centrále společnosti Alpine v Paříži, jsme velmi vděční za všechny tyto pozitivní ohlasy.

Avšak usilovná práce teprve začíná. Nyní chceme vyrábět vozy nejvyššího standardu a dodávat je podle harmonogramu našim zákazníkům. Opětovné uvedení značky Alpine na trh zůstává i nadále náročným cílem, ale stojí za všechno naše úsilí, které mu samozřejmě hodláme věnovat.

Regis Fricotté, obchodní ředitel Alpine, k tomu dodává:

Dostali jsme více než 5000 žádostí o rezervaci vozu A110 z celého světa a dodávky jsou již na cestě k zákazníkům. Dodávky modelu A110 Première Edition do evropských zemí budou splněny ještě do konce tohoto roku a před nástupem roku 2019 budou také zahájeny dodávky prvních modelů A110 Pure a A110 Légende.

Zatím dodáváme automobily do Japonska a zákazníci v Austrálii dostanou první vozy A110 Première Edition do konce tohoto roku. Zejména poptávka po vozech A110 v Japonsku předčila naše očekávání. Dodali jsme tam 50 A stodesítek a mohli bychom prodat i 1000 a více těchto modelů.

Celosvětově očekáváme trvalý a stálý trend prodeje a začínají se také dostavovat výsledky zvýšené aktivity našich prodejců. Závod v Dieppe vyrobí přibližně 20 vozů denně, což je optimální počet k tomu, abychom uspokojili poptávku a dosáhli nejvyšší výrobní kvality. Průměrná čekací doba na automobil A110 se pohybuje kolem 12 měsíců.

Štítky: , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít na začátek