Na německý okruh Nürburgring bude vyhlášena insolvence!

Autor: Pavel Srp - 18. 7. 2012


Možná už jste to dnes zaznamenali, je toho dnes plný internet. Na nejznámější německý závodní okruh Nürburgring, respektive na společnost, která ho vlastní, byla uvalena insolvence. Naštěstí to neznamená, že by byla závodní trať uzavřena. Letošní sezona se odjede podle již připraveného plánu. Ty další jsou však otázkou na insolvenčního správce. Ohrožená je i Velká cena Německa, která se tady má jet příští rok. Nürburgring se v pořádání závodů F1 pravidelně střídá s Hockenheimringem.

Nad „okruhem“ se dnes sešel ministerský předseda spolkové země Rheinland-Pfatz (Porýní-Falc), Kurt Beck, jeho ministři a vedení společnosti Nürburgring Automotive Gmbhm, jenž ho má až do roku 2040 v pronájmu, aby se domluvili, co se s nastálou situací dá dělat. A proč ministerský předseda? Je to poměrně jednoduché a na dnešní tiskové konferenci nám to Kurt Beck vysvětluje. Společnost není schopna splácet své závazky, která v současné chvíli vyšplhaly na 413 milionů Euro. Řešením se zdála být půjčka německé vlády ve výši 13 milionů Euro. Tu by však musela schválit Evropská komise. Tento krok je důležitý proto, že by se jinak mohlo jednat o nedovolenou dotaci, která by byla v rozporu s evropskou legislativou. Komise ji samozřejmě neschválila s odůvodněním, že by mohlo jít o nedovolenou státní pomoc.

Základem celého problému je velká rekonstrukce okruhu a výstavba zábavního parku v roce 2009. Ta si vyžádala investice ve výši více 300 milionů Euro.

[nggallery id=1126]

-PS-

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru