Na jaro se chystají nové designy kol AEZ a Dotz

Od Tisková zpráva | 15. 2. 2017


Motoristé se na jaře opět mohou těšit na nové designy litých kol od prémiových značek AEZ a DOTZ. Jde o tři zcela nové modely AEZ Crest dark, DOTZ SP5 a DOTZ Revvo Black.

Klasický design zkřížených paprsků se dočkal nového zpracování v podobě novinky AEZ Crest dark. Zcela novému designu středové části kola dominuje zapuštěný pětiúhelník, díky kterému působí kolo kompaktním a sportovnějším dojmem.

Disk AEZ Crest dark je opatřen matným černým metalickým lakem, který kontrastuje s tenkým leštěným okrajem ráfku. Díky jasné kontuře na samém obvodu je kolo vizuálně jasně oddělené od pneumatiky a vypadá větší, než je ve skutečnosti.

Lité kolo je k dispozici od 17 do 21 palců pro širokou paletu automobilových značek včetně prémiových modelů a je ideální volbou pro ty, kteří hledají jedinečný produkt a špičkovou kvalitu.

Novinka DOTZ SP5 dark je určena pro všechny majitele automobilů, kteří chtějí svůj vůz výrazněji odlišit. DOTZ zůstává věrný své filozofii, že u litých kol, která vyvíjí, nedělá v designu kompromisy a vždy se snaží dodat vozu maximální výraz.

Speciální vybrání dodává paprskům designu SP5 dark třírozměrný vzhled, který podtrhuje kontrast mezi černým metalickým lakem a leštěným límcem. Všechny homologované aplikace kola v rozměrech od 18 do 20 palců.

Poslední letošní novinkou značky DOTZ je černá varianta designu Revvo s označením black, která je k dispozici ve velikostech od 17 do 20 palců. Zvláštností designu Revvo je zakončení jednotlivých paprsků, které přesahuje volně do prostoru.

ALCAR vyrábí výhradně produkty, které 100% splňují legislativou předepsané požadavky, absolvují náročné testy a mají náležité schválení k provozu na veřejných komunikacích. Motoristé tak mají jistotu, že na svém vozidle používají bezpečné výrobky, na které se mohou za každé situace spolehnout. Všechna litá, ocelová i hybridní kola z produkce ALCARu, jsou vždy na čelní straně označena značkou „KBA“ nebo E v kroužku s číslem schválení XXXXX. Samozřejmostí je v případě potřeby zápisu nového rozměru kol a pneumatik do velkého technického průkazu vozidla vystavení Typového listu, který jediný tento zápis snadno umožňuje.

ALCAR BOHEMIA dodává na český trh také senzory TPMS od nejvýznamnějších světových výrobců, které bezpečně detekují případný únik vzduchu z pneumatiky a včas přenáší tuto informaci k řidiči. Kompatibilita kol s čidly TPMS je součástí každé homologace kol z produkce skupiny ALCAR.

Své partnery také dlouhodobě školí za účelem správné montáže a dodržování bezpečných aplikací kol i bezproblémového zápisu případného nového schváleného rozměru kol do technického průkazu vozidla. Obchodní partneři mají nepřetržitý online přístup k informacím v ALCAR konfigurátoru kol, který z aktuální databáze nabízí ke zvolenému vozidlu schválené rozměry kol a pneumatik i vhodné TPMS senzory včetně postupu spárování s vozidlem a dalších informací, například uvedení doporučeného utahovacího momentu.

I v nadcházející jarní sezóně mohou motoristé využít bonusu v podobě cenového zvýhodnění ocelových kol ALCAR STAHLRAD a ALCAR HYBRIDRAD a litých kol značek AEZ, DOTZ, DEZENT a ENZO v případě jejich nákupu v kompletu se senzory TPMS.

V listopadu 2016 začal ALCAR BOHEMIA nabízet a dodávat také kompletní kola složená z litých kol značek AEZ, DOTZ, DEZENT, ENZO nebo ocelových kol ALCAR STAHLRAD a ALCAR Hybridrad s pneumatikami dle přání zákazníka.

Tento krok se ihned setkal s pozitivní odezvou a kompletní kola se stala žádaným artiklem ze strany car dealerů. Díky aktivnímu přístupu ALCARu jsou kompletní kola již nyní k dispozici u mnoha dobrých dealerů různých značek. ALCAR BOHEMIA nabízí car dealerům především kola v originálních rozměrech se schválením ECE, u kterých není třeba prohlídka na STK ani zápis do technického průkazu, protože jejich rozměr je již v technickém průkazu vozidla uveden.

ALCAR začlenil sekci kompletních kol také do svého webshopu. V sekci Komplety naleznou obchodní partneři veškeré technické informace a mohou zde během několika vteřin objednat kola, pneumatiky i vhodné senzory TPMS. Do dvou dnů pak obdrží vše zkompletované a připravené k montáži na vůz svého zákazníka.