Na silnicích to občas vypadá jako v nějaké špatně naprogramované videohře. Vydat se například do pondělního ranního provozu chce často hodně odvahy, hodně času a spoustu pevných nervů. Někteří řidiči totiž ignorují vše od dopravních předpisů, zpětných zrcátek až po obyčejnou lidskou slušnost. Nejhorší situace je samozřejmě ve velkých městech, kde je koncentrace řidičů opravdu vysoká.

I ti nejklidnější šoféři tak čas od času vybublají a alespoň za volantem si pro sebe zanadávají. Myslíte si ale, že je opravdu náročný provoz otázkou teprve posledních několika let a rozmachu automobilismu jako takového? Svým způsobem máte možná pravdu, vždyť dnes si může koupit auto doslova každý. Ale podle přiloženého videa to vypadá, že i v roce 1906, tedy před 111 lety, to s tím chaosem na silnicích nebylo o moc lepší.

Právě do tohoto roku se v přiloženém videu podíváme. Natočeno bylo v San Francisku, na zjevně velmi frekventované ulici Market Street. Záběry jsou to opravdu dobové a natočeny jsou z tramvaje, která vlastně jako jediná díky kolejím jede celkem předvídatelně. Jinak je to neuvěřitelný chaos a totální anarchie.

Přečtěte si také:  Další zkouška nervů pro řidiče v Praze. Už brzy se dočkáme nových pruhů jen pro MHD

Až se v pondělí zase budete rozčilovat, že stojíte v kolonách, vzpomeňte si, že to prostě k životu ve městě patří už více než 100 let. 🙂