policejni-kontrola (5)

Myslela si, že jede do Brna. Místo toho jela opilá na Slovensko

Autor: Anina Russová - Zdroj a foto: Policie ČR - 20. 5. 2020


Říká se, že alkohol je metlou lidstva. Podle nás se také dá říct, že je hlavně metlou řidičů. Policisté upozorňují, že během nouzového stavu a vyhlášené karantény se na silnicích objevilo až překvapivě velké množství řidičů pod vlivem alkoholu. Nouzový stav byl sice v pondělí oficiálně ukončen, ale pro některé řidiče se nic nemění.

V úterý policejní hlídka řešila 43letou řidičku, kterou kontrolovala na hranicích se Slovenskem. Jak se následně ukázalo, právě tam ale řidička vůbec neměla namířeno. Policistům oznámila, že jede do Brna. Když ji řekli, že pro takovou cestu ale zvolila úplně špatný směr, vůbec nechápala, o čem je řeč. Poté, co otevřela dveře auta a chtěla vystoupit, bylo jasné proč.

Každý druhý postih z povinného ručení je z důvodu jízdy pod vlivem alkoholu

Za roztržitostí nestály pracovní povinnosti, ale asi litr rumu, který dotyčná vypila před jízdou. Policisté jí nakonec naměřili 2,83 promile alkoholu v dechu a tak se není co divit, že jí další cestu, ať už by vedla kamkoliv, zakázali. Zároveň jí zadrželi řidičák, který jí jen tak nevrátí. Také ji předvolali k podání vysvětlení, kde se může dočkat obvinění z trestného činu.

Problém je totiž to množství alkoholu. Pokud by nadýchala do 0,3 promile, šlo by jen o přestupek trestaný finanční pokutou 2500 až 20 000 Kč. Zároveň řidiči hrozí zákaz řízení motorových vozidel na 6 až 12 měsíců. V případě, že je hodnota alkoholu vyšší než 0,3 promile, jde stále o přestupek, který je ohodnocen sedmi trestnými body, stejnou výší pokuty a odebráním řidičáku na stejnou dobu, jako u nižší hodnoty alkoholu.

Jiné to ale je v případě, kdy řidič nadýchá nad jedno promile. To už je totiž trestný čin, který může řidiče stát až 50 000 Kč na pokutě, sedm trestných bodů do karty řidiče, zákazem řízení až na 10 let a také vězením na až 10 let. A to přesně hrozí řidičce, která si spletla cestu.

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru