Myslel si, že s „botičkou“ na autě odjede. Zničil jak svůj mercedes, tak i botičku

Autor: Radim Plachý - Zdroj a foto: MP Praha - 8. 9. 2020


Hodně špatný večer má za sebou řidič černého mercedesu, který nejdřív zaparkoval, kde neměl, dostal „botičku“ a následně se opil a pod vlivem alkoholu se rozhod, že s autem i nasazenou botičkou odjede. Nápad to byl špatný a jeho provedení v realitu ještě horší.

Co se špatného parkování týče, nelze se moc divit, že mu policie v odjezdu zabránila. Dotyčný parkoval přímo v centru Prahy, konkrétně na Národní třídě. Najít tam ale volné místo je nadlidský úkol, tak prostě své auto odstavil tam, kam úplně neměl. Je ale pochopitelné, že špatně odstavené auto neušlo policejní hlídce, která jej opatřila botičkou a za okno dala lísteček s informací, kam se má řidič obrátit, až bude chtít odjet.

Obojího si řidič, který se po pár hodinách vrátil k autu, všiml. Jenomže byl v takovém stavu, že jej nenapadlo nic lepšího, než papírek s informacemi od policie vyhodit a zkusit botičku sundat. Logicky se mu to nepovedlo a tak prostě sedl do auta a rozjel se. Překvapivě se mu kola opravdu otočila, ale jen jednou. Pak se ozvala rána a na zemi vedle auta zůstala ležet botička a moc nechybělo a zůstal by tam i zadní nárazník auta, který opilý řidič skoro celý utrhl.

To už ale na místě byli městští strážníci, kteří dali řidiči dýchnout. Vzhledem ke špatné artikulaci dotyčného je výsledná hodnota více než dvě promile asi nepřekvapila. Kromě pokuty za parkování si musí řidič připravit peníze ještě také za zničenou botičku, kterou bude muset uhradit.

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru