znicena-skoda-octavia (2)

Myslel si, že ničí auto svého otce. To ale bylo zaparkované jinde, ničil cizí auto

Od Anina Russová | Zdroj a foto: Policie ČR - 20. 7. 2020 0

Rodinné vztahy bývají velmi složité. Na jednu stranu jsou členové rodiny našimi nejbližšími, ale na druhou stranu je často nemůžeme ani vystát. Ovšem situace jedné rodiny z karlovarského kraje přesáhla všechny možné meze. A ukazuje, že mstít se na autě, je prostě hloupé a velmi krátkozraké.

Případ z následujících řádků se stal 16. července odpoledne, kdy se 28letý muž po dlouhých a vleklých sporech se svým otcem rozhodl, že se mu pomstí. Jenže místo toho, aby si to s tátou šel vyříkat jako chlap s chlapem, rozhodl se, že se tak trochu srabácky pomstí na jeho autě. To je samozřejmě jednodušší než přímá konfrontace, ale jak se ukázalo, ne moc chytré. Obzvlášť, když si popletl auta.

Test elektromobilu Tesla Model S P90D (2016)

Věděl, že jeho táta má černou octavii kombi. Věděl také, kde zhruba parkuje. Nedošlo mu ale, že v Česku je možné na totožné škodovky narazit na každém rohu. A k pomstě si vybral octavii, která sice vypadala úplně stejně jako ta, kterou má jeho táta, ale šlo o úplně cizí auto. Párkrát se po autě proběhl, skákal na střeše a zvládl zničit i čelní okno.

Protože se vše dělo za bílého dne, není moc k podivu, že k jeho řádění byla přivolána policejní hlídka. Ta po zjištění toho, co se stalo, mladého muže zadržela. Následně vznesla také obvinění a to z poškození cizí věci a výtržnictví. Muži hrozí až dva roky za mřížemi. Škoda na úplně cizí škodovce je asi 65 000 Kč.