Můj rok 2013 s auto-mania.cz aneb jak to vidím já…

Autor: Pavel Srp -   31. 12. 2013


Rok se opět s rokem sešel a já tady, stejně jako před rokem, sedím a přemýšlím, jak jsme rok 2013 zvládli. Myslím, že se nám to docela povedlo. Rukama nám prošla velká řádka aut, poznali jsme další nové lidi, najeli další desetitisíce kilometrů a snad vám přinesli i nějaké užitečné informace a zábavné články.

Novinkou bylo partnerství s Rolls-Royce a Bentley Club ČR a plány na první sraz těchto vozidel v České republice, který se uskuteční už v květnu v Praze nebo dubnové spuštění motorkářského sourozence bike-mania.cz, kde si můžete přečíst spoustu zajímavých informací o jedné stopě.

I letos jsme samozřejmě poctivě testovali auta. Prvních jízdních dojmů, redakčních nebo srovnávacích testů jsme v článcích přinesli bez dvou rovnou stovku. Mezi testovanými auty se objevila čas od času také opravdu zábavná auta, která jsme po týdenním testování vraceli jen s opravdu velkým sebezapřením. Určitě si to těžké loučení se Subaru WRX STI nebo menším a rozjívenějším Subaru BRZ dokážete představit… Obecně pro nás Subaru bylo letos velkým překvapením, hlavně když jsme s nenápadným Subaru Forester XT stíhali po dálnici novu generaci Škody Octavia RS, jejíž řidič se nás nedokázal zbavit ani v tachometrových rychlostech kolem 240 km/h.

Ale nebojte, rozhodně to nebylo tak jednostranné. Těch aut bylo mnohem víc a některá z nich pro to měla velmi dobrý důvod, byla prostě rychlá jako Opel Astra OPC nebo neskutečně pohodlná a pohodová jako Range Rover, perfektní na řízení jako Mazda6 a nebo úplně nesmyslná jako čmelák SEAT Mii na velkých 17″ kolech… :D

Testovat auta znamená, že se budete nejen klidně projíždět po silnicích a užívat si pohodu na zadním sedadle Rolls-Royce Ghost, ale také pořádně vyzkoušet, jak funguje pohon všech kol na sněhu a ledu v aristokratických Jaguarech nebo si užívat vítr ve vlasech v netradičních autech jako je PGO Speedster nebo nenápadný, ale rychlý Bentley Mulsanne Turbo.

Nechtějte ale po mě, prosím, to, abych vám prozradil, které z testovaných aut bylo to nejlepší, protože bych nebyl schopen vybrat jen jedno konkrétní. I ta auta, která jsem v tomto kratičkém souhrnu nevyjmenoval, mě mnohdy zaujala natolik, že bych s nimi v běžném životě dokázal (a asi i chtěl) fungovat.

A ani letos jsme nechyběli na svatbě, tentokrát se ženil náš kolega Martin. Na svatbu jsme dorazili se sněhově bílou Škodou Superb Laurin&Klement.

Jenže… Když v autě trávíte tolik času, neobejde se to občas beze škod. Jo jo, i nám se občas nezadaří, a tak auta z redakčního testu vrátíme poničená. Naštěstí šlo vždycky maximálně jen o proražené pneumatiky, odřené nárazníky a nebo rozbitá čelní skla od odlétávajících kamínků.

Celkem jste si u nás za rok 2013 mohli přečíst 2294 článků (tento je 2295.), tedy přesně 6,2876712329 článků za den a pokusíme se v tomto tempu pokračovat i v dalších letech. Děkujema za to, že nám zachováváte přízeň a těšíme se s vámi opět na příští rok, protože vy jste ti, pro které to děláme!

Dovolte mi, abych vám i celé vaší rodině popřál za celou redakci auto-mania.cz hlavně hodně zdraví, štěstí a úspěchů v novém roce 2014!

Pavel Srp
šéfredaktor

Štítky: ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *