Mugen se v Tokiu předvede s pěticí upravených modelů – foto

Autor: Jan Karlík - 3. 1. 2016


Dvorní úpravce vozů automobilky Honda, firma Mugen, si pro autosalon v Tokiu připravil balíček úprav pro celkem pět modelů. Mezi upravené vozy patří také nový Civic Type-R.

Začneme u nejmenšího modelu, tzv. kei-car roadsteru, Hondy S660 Mugen RA. Jedná se o model, který zatím není na našem evropském trhu k dispozici, ale podle posledních zpráv by se to možná v blízké budoucnosti mohlo změnit. Verze Mugen RA dostala do vínku zrevidovanou čelní masku, speciální odlehčená litá kola a červenou kůží potažená sportovní sedadla. Mimo to ovšem Mugen odhalí také bíle lakované provedení (S660 Mugen), které působí mnohem agresivněji zásluhou nového nárazníku. Nová je i kapota s ventilačními otvory, sportovnější boční prahy, zadní spoiler, výdechy v předních blatnících či nasazovací hard top.

V případě modelu Civic Type-R můžeme také mluvit o nové kapotě nebo specifickém výpletu čelní masky. Kromě toho pětidveřový hatchback dostal mohutné zadní křídlo, kovaná kola a sportovní sedadla. Další změny nejsou patrné a Mugen nebo samotná Honda blíže nespecifikovali jestli paket obsahuje i nějaké změny na pohonné jednotce.

Na své si přijdou také fandové crossoverů. Paket dostala také domácí verze Hondy HR-V. Také v tomto případě vidíme novou maskou chladiče, sportovní bodykit či zakázkovou barvou karoserie Premium Crystal Red Metallic. Posledním v řadě je minibus Step WGN Spad. Sice je zde nový nárazník, odlišná maska, 18″ litá kola a sportovní výfukový systém, ale doufejme, že zrovna tohle do Evropy nikdo dovážet nebude. Neznám evropské oko, které by tento design zvládlo.

Štítky: , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru