Motory BMW Group získaly další dvojité vítězství v anketě Motor roku 2014

Autor: Tisková zpráva - 25. 6. 2014

BMW Group v letošním roce triumfovalo ve dvou kategoriích mezinárodní ankety Motor roku 2014.

bmw-engine-of-the-year-2014-0

Obě ocenění patří motorům, jež kombinují sportovní výkonnost s příkladnou hospodárností. Zážehový řadový šestiválec s technologiemi BMW TwinPower Turbo o objemu 3,0 litru, který se dodává do mnoha modelových řad BMW, obsadil první příčku ve své kategorii již počtvrté. Druhý oceněný motor – zážehový přeplňovaný čtyřválec 1,6 litru, který pohání kromě jiných i modely MINI Cooper S Countryman a MINI Cooper S Paceman – si zajistil první místo ve své třídě (motory s objemem 1,4 až 1,8 litru) již poosmé v řadě.

Tato dvojice ocenění mezinárodní ankety Motor roku 2014 je potvrzením skvělé vývojové práce, která se ukrývá pod společným jmenovatelem EfficientDynamics. Tento přístup v sobě již mnoho let spojuje zvyšování radosti z jízdy s minimalizací spotřeby paliva a produkce emisí. Mezinárodní anketa Motor roku byla poprvé vyhlášena v roce 1999 a od té doby v ní motory značek BMW a MINI získaly 63 vítězství ve svých třídách i celkově. Volba nejlepších motorů daných roků, rozdělená do několika kategorií, je výsledkem hlasování 74 odborných motoristických novinářů z celého světa (za Českou republiku je členem poroty Ing. Tomáš Hyan). Jednotlivé vítězné motory se představí 25. června během výstavy Engine Expo ve Stuttgartu.