legendy 2018

Ojedinělá automobilová slavnost LEGENDY vstoupí v příštím roce do svého 5. jubilejního ročníku. Ten bude výjimečný nejen svým tematickým zaměřením, ale především přesunem této tradiční akce do celého areálu Výstaviště Praha v Holešovicích, a to v termínu 8.-10. června 2018. Kvalitativní posun bude poté představovat i prodloužení doby konání této slavnosti a stejně tak rozšířený atraktivní program pro návštěvníky všech věkových kategorií.

V loňském roce přivítali organizátoři automobilové slavnosti LEGENDY přes 40 tisíc návštěvníků, což potvrdilo obrovský zájem veřejnosti o tuto motoristickou akci. Zároveň to však byl velký závazek pro pořadatele, posunout v jejím jubilejním 5. ročníku tuto ojedinělou akci opět o stupeň výše, především v rovině kvality obsahu a komfortu pro návštěvníky slavnosti.

Z Bohnic do Holešovic

Nejen z tohoto důvodu se pořadatelé automobilové slavnosti rozhodli k zásadní změně místa jejího konání. „Stáli jsme před rozhodnutím, jakým způsobem zlepšit a obohatit naši slavnost pro oslavu jejího jubilea. Po zralém uvážení celé situace a s vědomím významu celé akce v roce konání, kdy slavíme 100 let Československé republiky, jsme se rozhodli přesunout LEGENDY do stále více modernizovaného areálu Výstaviště Praha v Holešovicích. Již v tuto chvíli mohu potvrdit, že naše slavnost bude představena veřejnosti v jeho celém areálu, tedy v jednotlivých pavilonech a také ve všech přilehlých parcích. K řešení změny místa konání nás částečně motivovala i skutečnost, že Psychiatrická nemocnice v pražských Bohnicích plánuje v nedaleké době revitalizační program, který by neumožnil konání dalších ročníků. Přesto zůstáváme s Psychiatrickou nemocnicí v Bohnicích nadále partnery,“ objasnil zásadní změnu Lubor Kos, ředitel automobilové slavnosti LEGENDY.

Pozitivní zprávy pro návštěvníky

Změna místa konání není jedinou novinkou, která bude 5. ročník slavnosti LEGENDY charakterizovat. Oslavu 100 let republiky připomene 100 unikátních exponátů, které budou historickým průřezem jednotlivých dekád celého století. Celkem bude v areálu vystaveno přes 1000 exponátů. Na četné žádosti veřejnosti bude výstava prodloužena o jeden den (pátek). Tato změna umožní rozložení velkého počtu návštěvníků do delšího časového pásma v zájmu zvýšení komfortu při prohlídce celé expozice. Stejně tak plánují pořadatelé rozšířit a obohatit doprovodný program po dobu konání akce, například o Freestyle Motocross Show či dětský program a další aktivity. Na své si přijdou také milovníci designu, umění i technologie při tematických přednáškách.

Přečtěte si také:  Tipy na víkend: Off-roadové setkání nebo rallycross. Autařské akce se pomalu rozjíždějí

To dobré stále zůstává

Příznivou zprávou je rovněž zachování prezentačních jízd závodních vozů a významných veteránů na speciální trati v části areálu Výstaviště Praha. Stejně tak nabídne návštěvníkům zábavu i nová off-road sekce. Zájemci o nové vozy budou moci hodnotit a porovnávat novinky 30 významných automobilek světa. Tradičními partnery automobilové slavnosti LEGENDY bude 25 tematických automobilových klubů, jejichž členové často vlastní zcela unikátní exponáty.

Automobilovou slavnost Legendy bude v roce 2018 provázet motto: Elegance. Styl. Vášeň. Inspirace.