oprava-rekonstrukce_silnice

Most v Tasovicích je v rekonstrukci, řidiči tudy neprojedou

Autor: Josef Pelikán - Zdroj: ČTK (Protext), POLAR televize Ostrava - Foto: Wikimedia Commons, Aktron, CC BY 3.0, odkaz - 20. 6. 2024


Most v Tasovicích přes řeku Dyji je už od března v rekonstrukci. Příčinou je jeho nevyhovující technický stav. Správa a údržba silnic Jihomoravského kraje proto přistoupila k jeho renovaci. Pro řidiče to znamená úplnou uzavírku.

„Ten most není úplně v nejhorším stavu, to znamená ve stupni 4. Byly zde ale špatné mostní závěry a komfort jízdy nebyl vyhovující. Proto jsme vyměnili mostní závěry i bezpečnostní zádržný systém,“ říká Jaroslav Charvát, vedoucí investičního úseku Správy a údržby silnic Jihomoravského kraje a dodává: „Objízdná trasa vede přes Znojmo, přes Čaratice, a řidiči tak přijedou z druhé strany. Tato komunikace není nějak vytížená a objížďka nedělá problém ani družstevníkům.“

Na mostě budou nové chodníky i nový povrch vozovky. Jelikož se jedná jen o stavební úpravu, zůstanou parametry mostu zachovány.

Uzavírka na mostě by měla skončit 28. června, tím ale dopravní omezení nekončí. Až do konce července zde budou silničáři dělat dokončovací práce. Řidiči tak v místě narazí na rychlostní omezení a pracovníky stavby.

Štítky: , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru