Modernizované BMW X1 se ukázalo v New Yorku

Autor: Pavel Srp - 6. 4. 2012


BMW X1 se na autosalonu v New Yorku poprvé představuje na americkém trhu. Současně s tím tento průkopnický vůz kompaktního segmentu automobilů schopných jízdy na silnicích i mimo ně přichází v modernizované podobě, která se vyznačuje modifikacemi exteriéru a současně také zvýšeným komfortem a kvalitou uvnitř.

Nejmenší model BMW řady X, vyráběný v továrně BMW v Lipsku, byl velmi pečlivě zdokonalen. Jeho vzhled nyní ještě více vyjadřuje sílu, která se ukrývá pod jeho kapotou, a přeneseně také dynamické schopnosti na různých typech povrchu. Interiér nového BMW X1 se vyznačuje novými materiály použitými jak na hlavní plochy interiéru, tak na jednotlivé ovládací prvky. Výsledkem je mnohem luxusnější a prémiovější atmosféra uvnitř vozu.

Design: nové prvky přiostřují celkový výraz a posilují jeho univerzálnost a sportovní náboj

Pro BMW typické proporce, stejně tak jako expresivní a vzrušující tvarování ploch, jsou jasnými charakteristickými rysy pro modely BMW řady X. Dlouhá přední kapota spolu s nadstandardním rozvorem náprav a směrem vzad posunutým prostorem pro posádku dodávají automobilu dynamický výraz a současně jsou projevem vrozené obratnosti, která se projeví při každé jízdě. Robustnost a připravenost pro univerzální použití dávají najevo například černé plastové lemy blatníků i spodních částí nárazníků a prahů.

Při pohledu zpředu byla citlivě posílena osobitost a elegance automobilu tím, že více detailů je nyní lakovaných v barvě karoserie. Z větších modelů BMW X byla převzata například linie, která svrchu obepíná místo pro přichycení masky chladiče. Nové světlomety jsou zářivější a odkrývají pohled do svých útrob, čímž dávají na odiv svoji technologii. Světlomety s dvojitými kulatými světly jsou v horní části ohraničené chromovaným pruhem. Součástí na přání dodávaných xenonových světlometů jsou LED prosvícené bílé světlené kroužky, které plní funkci denního svícení a zdůrazňují pro BMW typický soustředěný výraz.

Pohled z boku odhaluje velmi propracované řešení klínovitého profilu s originálně vedenými linkami. Novinkou je přesunutí bočních blikačů do modulů vnějších zpětných zrcátek. Modifikace se dotkly také zadní části BMW X1, kde je použit nově tvarovaný nárazník s přemístěnými odrazkami a bohatším lakováním v barvě karoserie. Černá plastová část je nyní užší, což nechává více vyniknout expresivněji tvarovanému stříbrnému prvku evokujícímu ochranu spodní části vozu.

Interiér: čisté linie, kvalitní materiály a propracovaná barevná schémata

Cílem modifikací provedených v interiéru nového BMW X1 je zvýraznění typické radosti z jízdy, praktičnosti a současně prémiovosti. Bočnice středového panelu natočeného k řidiči jsou nyní mělčí a posilují dynamičnost celé přístrojové desky a její zaměření na řidiče.
Exkluzivitu interiéru nyní podtrhují nové prvky s chromovaným povrchem, mezi které patří například okolí řadicí páky, držáky nápojů mezi sedadly, spínač světel, ale také svislá ohraničení centrálního displeje (je součástí na přání dodávaného navigačního systému). Rámečky výdechů ventilace mají nyní lesklou černou povrchovou úpravu.

Modernizované BMW X1 bude v evropské specifikaci pro český trh k dispozici v druhé polovině roku 2012.

[nggallery id=639]

Tisková zpráva/-PS-

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru