Už za necelý měsíc se veřejnosti poprvé oficiálně představí modernizovaná Škoda Fabia, stane se tak na autosalonu v Ženevě. Uvedení na trh je plánováno v druhé polovině roku 2018.

Představu o tom, jak bude faceliftovaná verze vypadat, už pár dní máme, automobilka už ji představila na fotografiích. My jsme ale několik prakticky nezamaskovaných aut (až na drobné detaily) potkali na mladoboleslavské dálnici. Decentně se proměnila přední část, která dostal novou masku chladiče a pozměněný tvar světlometů, které mohou být za příplatek LEDkové. V zadní části je také nová grafika světlometů a do nabídky nově přibyla 18″ kola.

Auto, které si můžete prohlédnout v přiloženém videu, je modernizovaná Škoda Fabia Combi ve výbavě Monte Carlo, která ale příplatkovými LED předními světlomety vybavena nebyla. Na první pohled je jasně patrné, že design se opravdu neměnil nijak výrazně, přesto jisté změny viditelné jsou.

Měnila se ale technika, protože po modernizaci nebude možné pořídit si Fabii (ale ani Rapid) se vznětovými motory. V nabídce zůstanou pouze tříválcové benzinové motory s přeplňováním turbodmychadlem i s atmosférickým plněním s výkonem od 44 kW/60 koní do 81 kW/110 koní.

Uvnitř byl upraven design přístrojového štítu, změněn je vzhled dekoračních prvků na přístrojové desce a nové jsou i dvoubarevné vzory potahových látek čalounění sedadel.