hyundai_tucson_2021_euro_ncap

Modely Hyundai Tucson a Ioniq 5 dosáhly v testech Euro NCAP na pětihvězdičkové hodnocení

Autor: Josef Pelikán - Zdroj: Hyundai - Tisková zpráva - 1. 11. 2021


Další tři modely Hyundai – Tucson, Ioniq 5 a Bayon – obdržely vynikající hodnocení od nezávislé organizace Euro NCAP (European New Car Assessment Programme), ověřující úroveň bezpečnosti nových automobilů. Modely Tucson a Ioniq 5 dosáhly na nejvyšší pětihvězdičkové hodnocení bezpečnosti, zatímco Bayon obdržel čtyři hvězdičky.

Vozidla jsou v testech bezpečnosti Euro NCAP posuzována v následujících čtyřech kategoriích: „dospělí cestující“, „dětští cestující“, „zranitelní účastníci silničního provozu“ a „bezpečnostní asistenční systémy“. Hyundai Tucson s pěti hvězdičkami si vedl mimořádně dobře v kategoriích ochrany dospělých a dětí. V těchto kategoriích exceloval rovněž Ioniq 5, který se blýskl rovněž v hodnocení „bezpečnostních asistenčních systémů“. Bayon si nejlépe vedl v oblasti ochrany dětí.

Přečtěte si také:  První crash test v Československu byl proveden před 50 lety. Náraz se zkoušel na Škodě 100

„Skutečnost, že modely Tucson a Ioniq 5 dosáhly na nejvyšší pětihvězdičkové hodnocení od společnosti Euro NCAP, je důkazem, že Hyundai je lídrem v oblasti budoucí mobility a naše modely patří mezi nejbezpečnější automobily v Evropě,“ říká Andreas-Christoph Hofmann, viceprezident společnosti Hyundai Motor Europe, odpovědný za marketing a produkt. „Tato hodnocení Euro NCAP ukazují, že Hyundai zaručuje svým zákazníkům i ostatním účastníkům silničního provozu vysokou úroveň bezpečnosti a řešení pro mobilitu na základě vyspělých technologií.“

Smart Sense: soubor bezpečnostních funkcí společnosti Hyundai

Modely Hyundai jsou vybaveny systémy aktivní bezpečnosti a asistenčními funkcemi Hyundai Smart Sense. Rozšířená bezpečnostní výbava zcela nového modelu Tucson zahrnuje nyní kromě systému sedmi airbagů, který posouvá bezpečnost cestujících vpředu na ještě vyšší úroveň, také Asistent pro jízdu po dálnici HDA (Highway Driving Assist), kamerového asistenta pro sledování slepého úhlu BVM (Blind-spot View Monitor), Aktivní sledování mrtvého úhlu BCA (Blind-Spot Collision-Avoidance Assist) a Autonomní nouzové brzdění FCA (Forward Collision-Avoidance Assist). HDA na dálnici reguluje rychlost jízdy modelu Tucson, udržuje bezpečnou vzdálenost od vozidla vpředu a zasahuje do řízení, aby vůz zůstal ve svém jízdním pruhu. BVM ukazuje na panelu sdružených přístrojů situaci za vozem při zapnutí ukazatelů směru. BCA monitoruje situaci po stranách a vzadu. Jakmile detekuje vozidlo, upozorní řidiče a v případě potřeby aktivuje brzdy na jedné straně vozu. Funkce FCA autonomně brzdí, aby zabránila kolizím s vozidly, chodci a cyklisty. FCA nyní zahrnuje také funkci pro odbočování na křižovatce. Rozšířená ochrana zahrnuje prevenci kolizí při odbočování vlevo na křižovatce.

Přečtěte si také:  Ženy po nehodách zůstanou v autě zaklíněny častěji než muži. I následky mívají horší

Ioniq 5 je prvním modelem Hyundai vybaveným Asistentem pro jízdu po dálnici HDA 2 (Highway Driving Assist 2). Díky systému HDA 2 je jízda na dálnici ještě komfortnější. HDA 2 totiž kombinuje funkce chytrého tempomatu NSSC (Navigation-based Smart Cruise Control) propojeného s navigačním systémem a Aktivní asistent pro vedení vozu v jízdních pruzích LFA (Lane Following Assist) a využívá funkce autonomní jízdy úrovně 2. Systém používá přední kameru, radarové senzory a navigační data pro regulaci rychlosti a směru jízdy i pro udržování bezpečné vzdálenosti od vpředu jedoucího vozidla. Navíc pomáhá řidiči při změně jízdního pruhu.

Stejně jako pro ostatní členy rodiny SUV značky Hyundai je i pro model Bayon bezpečnost jasnou prioritou. Jeho standardní výbava proto zahrnuje velký počet funkcí Smart Sense. Asistent pro rozpoznávání únavy řidiče DAW (Driver Attention Warning) zvyšuje bezpečnost jízdy na dálnici a upozorňuje řidiče, jakmile u něj detekuje únavu nebo rozptýlení pozornosti. Upozornění na rozjezd vozidla vpředu LVDA (Leading Vehicle Departure Alert) přichází ke slovu, pokud řidič nereaguje dostatečně rychle na rozjezd vozidla vpředu.

Přečtěte si také:  Světovým autem roku je elektromobil. Hyundai IONIQ 5 vyhrál i doprovodné ankety

Hyundai vyrábí modely, které v testech Euro NCAP pravidelně získávají nejvyšší hodnocení bezpečnosti. Kromě zcela nových modelů Tucson a Ioniq 5 získaly nejvyšší pětihvězdičkové ocenění Euro NCAP mimo jiné modely i30, Kona, Santa Fe, Ioniq a Nexo.

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Přejít na začátek