ds-automobiles-DS7-DS3

Modely DS Automobiles hrají na prémiovou notu. Interiér sází na gilošování a perlové prošití

Autor: Tisková zpráva - Zdroj a foto: DS Automobiles - 1. 6. 2020


Na vozech DS 3 Crossback, DS 7 Crossback a DS 9 pracoval celý tým řemeslných čalouníků, který se věnuje specificky úpravě interiérů vozů DS, a jejich kabiny jsou tedy velmi elegantní.

Prošívání

Charakteristickým znakem kožených povrchů je perlové prošití. Výhodou toho, že je tým řemeslníků součástí designového studia DS Design Paris, je schopnost rozvíjet interní firemní know-how. Perlové prošití je jedním z příkladů. Předtím, než se objevilo uvnitř vozu DS 7 Crossback, pracovalo se na něm několik let.

Poprvé se perlové prošití představilo na koncepčním voze DS Divine, kde demonstrovalo pozornost, jakou značka věnuje detailům. Tento způsob prošití musel projít náročnou sérií předvýrobních testů. Byl vyvinutý na jednom ze šicích strojů velké dílny divize Barvy a Materiály, uprostřed stovek látek, vzorků a módních vzorů, jako výsledek testů šití po rubu i líci.

Jak již jeho název napovídá, používá perlové prošívání vzor ve tvaru perel. Inspirovalo se vyšívací technikou používanou v haute couture k dosažení mimořádně sofistikovaných detailů. Na tuto francouzskou tradici čalouníci DS Automobiles zcela přirozeně navázali a rozhodli se při úpravě interiérů a sedadel tento steh používat a udělat z něj ochrannou známku.

U koncepčního vozu se prošití osvědčilo, ale bylo nutné ho přepracovat s ohledem na průmyslovou výrobu, a především na životnost. Po třech letech výzkumu a testů získal projekt vedený Thierry Metrozem zelenou, aby se mohl objevit ve voze DS 7 Crossback. Šéfdesignér společnosti DS Automobiles je pyšný jak na tento kreativně-technický úspěch, tak na celý svůj tým.

ds-automobiles-prosivani

Gilošování

Gilošování je technika dekorativní úpravy povrchů, kterou vymyslel zakladatel francouzské hodinářské firmy Breguet Abraham-Louis Breguet, jenž tuto techniku ​​používal v hodinářství již v roce 1786. Motiv ‚Clous de Paris‘ – řada malých pyramidek oddělených žlábky – je pro svou krásu, jemnost a vyváženost nejklasičtějším motivem a je jedním z nejlépe hodnocených vzorů ve světě luxusního zboží.

Gilošované ciferníky propůjčují hodinkám inovativní styl a odrážejí eleganci a sofistikovanost mechanismu pohybu. Na tyto mechanismy pohybu je ve vozech DS 3 Crossback, DS 7 Crossback a DS 9 kladen důraz. Gilošovaný vzor, tvořený proplétajícími se linkami, vytváří nový povrch hliníkových elementů, který vede ruce směrem k ovládacím prvkům středové konzoly a podtrhuje rovněž žebro kapoty nového hatchbacku DS 9.

Přečtěte si také:  43. týden přinesl 10 nových svolávacích akcí. Do servisu musí i auto s namontovaným nesprávným brzdovým pedálem

Design je výsledkem výjimečného řemeslného umění. Ve zpočátku hladkém povrchu se vytvářejí žlábky oddělující jednotlivé pyramidky.

„Sofistikovanost vyplývá ze snahy značky vnést know-how francouzského luxusu do světa automobilů. Gilošovaný vzor ‚Clous de Paris‘ je stará technika, kterou vzniká pečlivý umělecký motiv a nádherná ukázka francouzského luxusu, který bezpochyby přispívá k jedinečnosti a odlišení.“ Thierry Metroz, šéfdesignér

ds-automobiles-grilosovani

Štítky: , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít na začátek