Modelová ofenzíva SEATu začíná na plno. Prodeje Toleda a Leonu zahájeny.

Autor: Pavel Srp - 11. 2. 2013


SEAT přináší na český trh nové generace oblíbených modelů Toledo a Leon a za podpory malého vozu Mii, další významné novinky v portfoliu značky SEAT, tak pokračuje v dosud nevídané modelové ofenzivě. SEAT hodlá v roce 2013 zvýšit svůj celkový prodej v České republice na 3800 vozů, přičemž modelová řada Leon se má na tomto výsledku podílet minimálně 620 prodanými vozy (550 pro pětidveřový model, 60 pro třídveřový a 10 kombi ST) a Toledo 450 vozy. Obě novinky španělské značky se již dočkaly velmi pozitivní odezvy od českých zákazníků, což dokládá 289 zákaznických objednávek a již 86 předaných vozů Leon, přestože byl předprodej Leonu zahájen teprve v prosinci 2012.

Nový SEAT Leon se od konkurence liší na první pohled svým ohromujícím designem, strhujícími emocemi, vysoce kvalitními materiály s vynikajícím řemeslným zpracováním a skvělými inovacemi, mezi něž patří například jediné přední LED světlomety v segmentu, modulární informační a zábavní systémy nebo multikolizní brzda. Mimořádně lehká a zároveň pevná konstrukce je společně s nejmodernějšími motory a převodovkami základem prvotřídních jízdních vlastností a příkladné hospodárnosti.

Ceny bohatě vybavených modelů Leon začínají od 299 900 Kč, přičemž paleta pěti zážehových a tří vznětových motorů v tuto chvíli pokrývá rozpětí výkonů od 63 kW/86 k do 132 kW/180 k. Pětidveřový Leon dostane během letošního roku další dva sourozence v podobě třídveřové verze (zítra se slavnostně v 15:00 slavnostně na tomto odkaze ukáže světu, v ČR bude k dispotici od května 2013) a rodinného kombi Leon ST (přijde na trh v listopadu 2013). Od ledna 2014 pak budou k dispozici verze 4×4 (zatím prý pouze pro ST) a v březnu 2014 se mohou příznivci sportovní jízdy těšit na nekompromisní model Leon Cupra, zatím prý pouze s pohonem předních kol a s benzínovým motorem. Ve hře je i šance pohonu všech kol nebo naftového motoru.

SEAT Leon FR 1,4 TSI 90 kW/122 k si k redakčnímu testu vyzvedneme již příští týden.

Nový SEAT Toledo hodlá navázat na výbornou pověst a úspěchy svých legendárních předchůdců, jichž SEAT vyrobil více než 900 tisíc. Toledo bodovalo tradičně i na českém trhu, kde se v letech 1992 až 2002 (tedy první i druhé generace) prodávalo v průměru 1300 těchto praktických a elegantních liftbacků (ve druhé generaci od roku 1999 pak sedanů) ročně. Podle stejného receptu je navrženo i nové Toledo, které zaujme motoristy hledající praktický a cenově dostupný vůz nejvyšší kvality pro celou rodinu, bez kompromisů v oblasti elegantního designu a potěšení z dynamické jízdy. SEAT Toledo v interiéru nabízí dostatek místa pro pět cestujících a pod rozměrným výklopným víkem velkorysý a snadno přístupný zavazadlový prostor o objemu 550 až 1490 litrů. Moderní motory, převážně pokrokové jednotky TSI a TDI (ale i jeden atmosférický motor MPI tvořící základ nabídky o výkonu 55 kW/75k), kombinují suverénní výkon (od 63 kW/85 k do 90 kW/122 k) s mimořádně nízkými provozními náklady.

Prostorný a praktický SEAT Toledo je u českých prodejců SEAT nabízen s bohatou sériovou výbavou, kterou lze dále individualizovat podle přání zákazníka. V rámci zaváděcí nabídky zvyšují atraktivitu nového Toleda akční pakety zdarma s populárními prvky výbavy na přání v hodnotě až 40 400 Kč. Zákazníci, kteří se rozhodnou pro financování se SEAT Finance, získají dodatečné cenové zvýhodnění ve výši 30 000 Kč.

Tisková zpráva/-PS-

Štítky: , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru