mercedes-amg-c43-4matic-kombi-mlha-mlhovky-zadni

Mlhovky? Proč je neumíme používat?

Autor: Pavel Srp -   8. 2. 2012


K zamyšlení se nad tímto tématem mě donutila nedělní cesta z výletu zpět domů. Jde o používání mlhovek. Buď je řidiči používají málo a nebo moc… Popíšeme si oboje. Určitě se vám to stalo už také.

Začneme tím horším a to tím, že mlhovky používáme málo. Představte si modelovou situaci. Jedete po silnici nebo dálnici, hustě prší a nebo je opravdu mlha a zdá se, že před vámi není žádné auto, ale prázdná silnice. Ovšem chyba lávky! Zničehonic se před vámi objeví auto, které jede, v tom horším případě pouze na denní svícení nebo nesvítí vůbec. To je takový problém myslet i na ostatní řidiče, které za tímto troubou jedou? Nemělo by náhodou platit zejména pravidlo vidět a BÝT VIDĚN? Co s takovým řidičem? Jak mu naznačit to, že je potřeba, aby byl vidět již z dálky? A co na to Policie….?

Tím menším prohřeškem je pak používání mlhovek zbytečně. Proč se mi stává, že za jasného a slunečného letního počasí proti sobě potkávám auta, která svítí na potkávací světla i přední mlhovky? Připadají si řidiči více drsní? Nebo chtějí vidět lépe? Nevím. Přimhouřit oči můžeme v případech, kdy přední mlhová světla používají lidé jako denní svícení. Ovšem pokud ho nemají přepojené a svítí přes parkovačky, pak je to stejně zbytečné. Ptám se tedy proč? Z frajeřiny?

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *